مقالات

پلاسماجت، پلکسر و پلاسماتراپی چیست؟

پلاسماجت , پلکسر و پلاسماتراپی

این درمان چگونه عمل می کند؟

در این درمان از دستگاه پلاسماجت استفاده می شود که یک دستگاه جراحی نرم نوآورانه و اولین تولیدکننده پلاسما برای تصعید پوست در جهان می باشد.

پلاسماجت (از طریق یونیزاسیون گازهای اتمسفر) پلاسما ایجاد می کند تا انقباض فوری و تنگی فیبرهای دور چشم را تحریک کند. این دستگاه لکه های ریزی در پوست ایجاد می کند که سلولهای سطحی پوست را تصعید می‌کند (تبدیل از حالت جامد به گاز).

پلاسماجت سبب خونریزی یا صدمه بافتهای مجاور بویژه لایه عمقی و مهم پوست (بازال لامینا) نمی شود.

بلفاروپلاستی درمانی برای شل شدگی پوست پلک ها است که می تواند به چشمانتان ظاهری “خمار” بدهد.

پژمردگی و پف پوست دور چشم ها ممکن است باعث شود پیرتر از آنچه هستید بنظر برسید و در بینایی شما اختلال ایجاد کند.

این درمان غیر- جراحی و غیر- فرسایشی است: در این روش از چاقوی جراحی یا لیزر استفاده نمی شود بنابراین بهبودی سریع و آسان است.

*نتایج ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.

پلاسماجت , پلکسر و پلاسماتراپی

بلفاروپلاستی

 

پلاسماجت یا پلکسر می تواند برای موارد زیر نیز استفاده شود:

 • کشیدن پوست صورت و بدن
 • درمان آکنه
 • اصلاح اثر زخم
 • حذف خالکوبی
 • علامت های کشیدگی ناف
 • حذف ضایعات و زائده های پوستی خوش خیم

انجام این روش درمانی چقدر طول می کشد؟

یک جلسه استاندارد معمولا بین 20 تا 30 دقیقه طول می کشد.

لطفا، 30 دقیقه قبل از قرار ملاقات در محل حاضر شوید، تا بتوانیم از یک کرم بیحسی موضعی برای ناحیه تحت درمان استفاده کنیم. این امر کمک می کند ریسک احساس ناراحتی در طی این روش درمانی به حداقل برسد.

چند جلسه درمانی نیاز خواهم داشت؟

تعداد جلسات به مقدار اصلاحاتی که خواهان آن هستید و پاسخ فیزیولوژیک شما به درمان بستگی دارد.

پس از ارزیابی نتایج در 2 تا 4 هفته اول بعد از عمل، شما ممکن است برای حصول نتایج بهینه به درمان بیشتری نیاز داشته باشید. معمولا حداقل فاصله بین درمان های پیگیری بین 6 تا 8 هفته است.

آیا این درمان بی خطر است؟

این درمان غیر- تهاجمی، مطمئن، آسان و بی خطر می باشد. این روش نتایجی مشابه با جراحی متعارف ارائه می دهد ولی بدون اثر زخم و ریسک های غیرضروری است.

پلاسماجت دارای گواهی CE اتحادیه اروپا می باشد و بدین معنا است که با الزامات ایمنی، بهداشتی و زیست‌محیطی اتحادیه اروپا مطابقت دارد. حدود 3200 دستگاه پلاسماجت در سراسر جهان فروخته شده است و تنها پزشکان دارای آموزش تخصصی مجاز هستند درمان های پلاسماجت را انجام دهند.

عوارض جانبی این روش چیست؟

بلافاصله پس از عمل، ناحیه تحت درمان کاملا قرمز خواهد شد و تا حدی متورم خواهد بود. در برخی موارد ممکن است ورم و ناراحتی خفیف تا سه روز ادامه یابد.

در محل هر نقطه درمانی بلافاصله یک پوسته کربنی تشکیل می شود. تا هفت روز از لمس این پوسته ها خودداری کنید، بجز زمانی که آنها را با پمادهای اکسیژن رسانی پس از عمل استتار می کنید. ما برای این منظور اکسیژنتیکس را توصیه می کنیم. عوارض جانبی غیرعادی عبارتند از: عفونت، اثر زخم و تغییر موقتی در رنگدانه سازی پوست. می توانید احتمال این عوراض را با پیروی از توصیه های مراقبتی پس از درمان ما به حداقل برسانید.

مراقبت های پس از درمان

خیلی مراقب باشید که در هفت روز اول پوسته های کربنی را نکنید.

همچنین باید:

 • تا زمانی که این پوسته ها بطور طبیعی از پوست جدا می شوند از استعمال کرم مرطوب کننده اجتناب کنید.
 • بمدت 4 هفته از منابع مستقیم گرما نظیر نور خورشید، تابش فرابنفش و سونا دوری کنید.

چقدر طول می کشد تا نتایج این درمان را ببینم، و تا چه مدت دوام خواهند داشت؟

پلاسماجت , پلکسر و پلاسماتراپی

بلفاروپلاستی بدون جراحی

اکثر افراد پس از اولین جلسه درمانی نتایج قابل ملاحظه ای را مشاهده می کنند و این نتایج بتدریج در 2 تا 4 هفته پس از عمل بهبود می یابد. بسته به نتایجی که به دنبال آن هستید، ممکن است به بیش از یک جلسه درمانی نیاز داشته باشید.

اثر درازمدت به تعداد جلسات درمانی، سبک زندگی و روند پیری طبیعی شما بستگی دارد. معمولا، نتایج به اندازه روش جراحی متعارف بلفاروپلاستی دوام خواهد داشت.

سفت کردن پوست بوسیله پلاسماجت

همانطور که صورت شروع به پیر شدن می کند، پوست دور چشم یکی از شایع ترین نواحی است که دچار شل‌شدگی و آویزان شدگی می شود.

اکثر افراد می خواهند بدون انجام درمان های دردناک یا تهاجمی ظاهر جوان خود را حفظ کنند. اکثر افراد از سوزن واهمه دارند و برای سفت کردن و جوان سازی پوست به دنبال یک رویکرد غیر- جراحی هستند.

*نتایج ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.

درمان پلاسماجت

پلاسماجت یک درمان نوآورانه و غیر- جراحی است که از یک تکنولوژی انقلابی برای سفت سازی و کشیدن پوست صورت استفاده می کند.

این روش به اندازه درمان های جراحی موثر است ولی تقریبا یک جایگزین بدون درد برای روشهای جراحی می‌باشد که در آنها از چاقو و سوزن استفاده می شود.

پلاسماجت در ایتالیا و یونان برای سالهای زیادی مورد استفاده قرار گرفته است، بویژه برای درمان افتادگی یا آویزان‌شدگی پلک ها.

این روش درمانی چگونه عمل می کند؟

پلاسماجت برای ایجاد آنچه به عنوان پلاسما شناخته می گردد از یونیزاسیون گازهای موجود در هوا استفاده می‌کند. این دستگاه قوس الکتریکی بسیار کوچکی ایجاد می کند که نواحی مشکل دار را درمان می کند بدون آنکه حرارت ناخواسته به پوست مجاور گسترش یابد.

این روش “جراحی نرم” نامیده می شود و در میان پزشکان زیبایی و جراحان چشم خیلی محبوب شده است.

آیا درمان با پلاسماجت برای من مناسب است؟

پیش از هر درمانی، شما باید یک مشاوره کامل با یک متخصص داشته باشید تا درباره نگرانی های و سوابق پزشکی خود با وی بحث کنید.

در طی مشاوره بسیار مهم است که به تمام پرسش ها با صداقت و بی پرده پاسخ دهید.

ما باید مطمئن شویم که این درمان کاملا برای شما مناسب است، پیش از آنکه پزشک بتواند مناسب بودن این روش را برای شما تایید کند.

در طی درمان باید انتظار چه چیزی را داشته باشم؟

در ابتدا ناحیه تحت درمان را تمیز می کنیم، سپس آن را با کرم بیحسی می پوشانیم که باید در عرض یک‌ساعت اثر کند.

پس از ضد- عفونی پوست درمان با پلکسر شروع می شود و شما ممکن است کمی احساس گرما و درد داشته باشید.

پس از این جلسه، شما متوجه “پوسته های کربنی” کوچک تیره یا قهوه ای در پوست ناحیه تحت درمان خواهید شد.

پس از درمان چه اتفاقی رخ می دهد؟

پس از درمان شما ممکن است کمی تورم را مشاهده کنید که باید در عرض 48 تا 72 ساعت برطرف شود. ممکن است بخواهید برای کمک به رفع تورم قرص های ضد- التهاب مصرف کنید.

پوسته های کربنی روی پوست بطور عادی در عرض 4 تا 10 روز ناپدید می شوند. در طی این مدت نباید آنها را بخراشید، بکنید یا این ناحیه را بمالید زیرا ممکن است رنگ پوست به صورتی تغییر یابد (هیپو یا هیپرپیگمنتاسیون).

به چند جلسه درمانی نیاز خواهم داشت؟

تعداد جلسات درمانی با توجه به مشخصات بیمار از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود. مثلا برای کشیدن پوست پلک معمولا نیاز به 3 یا 4 جلسه درمانی با فاصله 6 تا 8 هفته ای دارید.

در طی مشاوره می توانید درباره تعداد جلسات درمان خود با پزشکتان صحبت کنید.

آیا این درمان دائمی است؟

برای بسیاری از معضلات پوستی درمان پلکسر دائمی است. با این حال، برای برخی نواحی پوستی روند پیری ادامه خواهد یافت. ممکن است بعدا در این نواحی نیاز به درمان داشته باشید تا ظاهر جوانتان حفظ گردد.

تنها روش بلفاروپلاستی غیر- جراحی در دنیا

پلاسماجت , پلکسر و پلاسماتراپی

بلفاروپلاستی بدون جراحی

این تکنولوژی انقلابی پلاسمایی زندگی افراد را متحول می کند!

جراحی نرم پلاسماجت یک گزینه غیر- جراحی برای درمان طیف وسیعی از بیماریهای پوستی فراهم می کند، در زیر چند مورد از کاربردهای این روش درمانی شگفت انگیز ذکر شده است:

 • بلفاروپلاستی غیر- جراحی (سفت سازی و کشیدن پوست پلک)
 • اصلاح پلک پایین/ پف زیرچشم
 • حذف خطوط دور لب در افراد سیگاری
 • کشیدن پوست صورت و حذف پوست اضافی
 • درمان آکنه
 • اصلاح اثر زخم ها
 • حذف علامت های کشیدگی
 • حذف زائده های پوستی خوش خیم، خالها، زگیل، کلوئیدها و گزانتلاسما (تجمعات چربی در نزدیکی پلکها)
 • کشیدن پوست اطراف ناف

جراحی نرم پلاسماجت یک نتیجه طبیعی تر برای مردان و زنان ارائه می دهد بدون شواهدی از اثر زخم ها یا پارگی مویرگ ها که نشان دهنده این عمل باشند- لازم نیست کسی بداند!

تمام این درمان ها بوسیله پلاسماجت انجام می شوند،پلاسماجت اولین دستگاه تولید پلاسما برای تصعید پوست و تنها روش بلفاروپلاستی غیر- جراحی است.

پلاسماجت که به عنوان جراحی نرم شناخته می شود هم اکنون توسط هزاران جراح در سراسر جهان به عنوان روش ترجیحی برای رفع شل شدگی یا سستی پوست پلک (بلفاروپلاستی)، صورت و بدن پذیرفته شده است. درمان با پلاسماجت سریع و آسان، به صرفه و بدون سر و صدا است که حدود 30 دقیقه طول می کشد و بدون نیاز به چاقوی جراحی، سوزن یا بیهوشی نتایج چشمگیر و قابل پیش بینی ارائه می دهد.

جراحی نرم بهبود چشمگیر و قابل اندازه گیری با حداقل ریسک برای بجا ماندن آثار زخم و دوره نقاهت را ارائه می دهد و معمولا التیام آن بسیار سریع و بدون عارضه است.

آیا جراحی نرم پلاسماجت بی خطر است؟

پلاسماجت , پلکسر و پلاسماتراپی

بلفاروپلاستی بدون جراحی

پلاسماجت روشی بسیار ایمن است و در بیش از 3000 مرکز درمانی در سراسر جهان استفاده می شود. دارای کمترین ریسک، بدون دروه نقاهت و التیام سریع تر نسبت به روشهای جراحی متعارف می باشد به دلیل عدم برش ماهیچه و بافت بدون خونریزی و بدون بخیه است. پلاسماجت بهبودی فوری و نتایج قابل پیش بینی ارائه می‌دهد.

هزینه درمان با پلاسماجت کمتر از نصف هزینه روشهای جراحی متعارف است.

شما بی همتا هستید و جراحی نرم پلاسماجت شما نیز بی همتا است. درمان شما بصورت  سفارشی می باشد و با توجه به نیازهای شما طراحی می شود. درمان با پلاسماجت در دو فرد مختلف کاملا مشابه نیست. این درمان به شیوه ای ماهرانه و هنرمندانه برای خلق بهترین نتایج ارائه می شود.

آیا درمان با پلاسماجت برای من مناسب است؟ برای پف زیر چشم چطور؟

اگر از سستی پوست پلک های بالا/ پایین خود رنج می برید که به شما ظاهری خسته می دهد و حتی ممکن است در بینایی شما اختلال ایجاد کند و به دنبال یک راه حل غیر- جراحی برای سفت کردن پوست خود هستید، پاسخ شما می تواند درمان با پلاسماجت باشد. به علاوه، پلاسماجت می تواند برای کشیدن پوست صورت و بدن، درمان آکنه، اصلاح اثر زخم، حذف خالکوبی، علامت های کشیدگی پوست در اطراف ناف، حذف زائده ها و ضایعات پوستی خوش خیم و غیره استفاده شود.

پرسش های متداول درباره پلاسماجت

پلاسماجت چگونه کار می کند؟

این فناوری نوآورانه از پلاسما استفاده می کند  که از طریق یونیزاسیون گازهای اتمسفری تشکیل می شود تا انقباض فوری و سفت شدن فیبرهای پوستی را تحریک کند. این فناوری از چاقوی جراحی یا لیزر برای حذف پوست اضافی استفاده نمی کند. این روش از بسیاری از ریسک های مرتبط با مداخلات متعارف جلوگیری می‌کند، و بهبودی آسان و سریعی ارائه می دهد. این درمان بدون نیاز به برش یا بخیه انجام می شود. بافت هدف بواسطه تغییر فوری از حالت جامد به گاز سفت می شود یعنی، انرژی پلاسما پوست اضافی یا ضایعات نامطلوب را تبخیر می کند و نتایج سفت سازی پوست در طی درمان به شکلی سحرآمیز و فوری قابل مشاهده است.

درمان با پلاسماجت چگونه انجام می شود؟

این درمان از طریق لکه های ایجاد شده بوسیله دستگاه پلاسماجت با فواصل 500 میکرونی انجام می شود تا انقباض فوری و سفت سازی فیبرهای پوستی را تحریک کند. هر یک از این لکه ها سلولهای سطحی پوست را تصعید می کنند (تصعید به معنای تغییر یک ماده از حالت جامد به گاز است) بدون آنکه بر لایه عمقی تر و مهم پوست موسوم به بازال لامینا آسیب برسانند، بدون آنکه باعث خونریزی شوند و مهمتر آنکه به بافتهای مجاور صدمه نمی زنند. بلافاصله پس از درمان پف های پلک شما برطرف می شوند و چشمانتان بازتر بنظر می رسند.

در طی درمان شما با پلاسماجت چه چیزی رخ می دهد؟

بسته به ناحیه (های) تحت درمان یک جلسه استاندارد 20 تا 30 دقیقه طول می کشد. بیماران باید نیم ساعت قبل از شروع درمان در مرکز درمانی حضور یابند تا کرم بی‌حسی موضعی در ناحیه تحت درمان استعمال شود و ریسک ناراحتی در طی این روش به حداقل برسد.

پس از درمان با پلاسماجت چه اتفاقاتی رخ می دهند؟

بلافاصله پس از درمان، ناحیه (های) تحت درمان کاملا قرمز و حساس می شود. بیماران ممکن است پس از درمان در آن ناحیه کمی تورم و ناراحتی را تجربه کنند که ممکن است حدود سه روز ادامه یابد. در محل هر لکه حاصل از درمان فورا یک پوسته کربنی تشکیل می شود. نباید بمدت 7-5 روز به این پوسته ها دست بزنید بجز زمانی که آنها را با پماد اکسیژن رسان استتار می کنید. برای این منظور اکسیژنتیکس را پیشنهاد می کنیم.

پس از اولین جلسه درمانی باید چه انتظاری داشته باشیم؟

اکثر افراد پس از اولین جلسه درمانی بهبود چشمگیری را مشاهده می کنند، البته این بهبود بصورت تدریجی و در طول دوره 4-2 هفته ای بدست می آید. برخی بیماران ممکن است بیش از یک جلسه درمانی را انتخاب کنند و این امر به نظر شخصی شما بستگی دارد.

اثرات این درمان تا چه مدت باقی می ماند؟

این درمان کوتاه شدن فوری فیبرهای پوست را تحریک می کند و این روند در 4-2 هفته اول ادامه می یابد. اثرات این درمان به تعداد جلسات درمانی، سبک زندگی و روند پیری شما بستگی دارد و معمولا به اندازه جراحی متعارف نظیر جراحی بلفاروپلاستی دوام خواهد داشت. در هر صورت شما پیر خواهید شد و پوستتان در نتیجه فرآیند پیری سست می شود.

جراحی غیر- فرسایشی

میکروبرن ایجاد شده توسط پلاسماجت

میکروبرن ایجاد شده توسط پلاسما

اصطلاح جراحی غیر- فرسایشی ظاهرا یک عبارت متناقض است زیرا این اصطلاح یک تکنیک جراحی را توصیف می کند که در تقابل با جراحی فرسایشی کلاسیک است.

واژه جراحی بصورت تحت اللفظی به معنای “کار با دست ها” می باشد که با وسایل مناسب انجام می شود و همیشه با خونریزی همراه است.

در مقابل، جراحی غیر- فرسایشی به دنبال ساده سازی روشهای جراحی سنتی در زمینه درماتولوژی و علم زیبایی از طریق مداخلات بدون خونریزی، بدون اثر جدی بر بافت ها و بدون استفاده از تزریقات بیهوشی یا بخیه می باشد.

بدیهی است از زمانی که برای اولین بار این اصطلاح مطرح گردید، جراحی غیر- فرسایشی و ابزارهای مناسب برای انجام آن منتج از مطالعات طولانی و تکامل پیوسته می باشند (جورجیو فیپی 1974).

این روش به لطف پیشرفت های تکنولوژیک بهینه شده است تا از ریسک ها و عوارض مرتبط با مداخلات جراحی با استفاده از تکنیک های سنتی جلوگیری کند. با این حال، گاها این مداخلات با استفاده از تجهیزات قدیم یا با استفاده از تجهیزات مناسب برای جراحی غیر- فرسایشی نظیر لیزر، فولگوراتوری (ابزارهای سوراخ سازی الکتریکی)، چاقوی لیزری و flec انجام می شوند.

انجام مداخلاتی که تا به امروز بدون توسل به اتاق عمل و جراحی متعارف غیرقابل تصور بودند اکنون به لطف جراحی غیر- فرسایشی امکان پذیر هستند.

در جراحی اپیدرمال غیر- فرسایشی، لایه پاپیلاری پوست درگیر نمی شود و جراحی درمال غیر- فرسایشی بدون ایجاد فیبروز و بدون برش یا بخیه پوست را تغییر می دهد.

بوسیله لکه های تصعیدی ریز که بصورت یک مثلث آرایش یافته اند ما قادر هستیم بدون توسل به جراحی از میزان پوست اضافی بکاهیم یا با استفاده از تکنیک های بدون درد که باعث خونریزی نمی شوند چربی بافتها را حذف کنیم.

اگر این لکه های تصعیدی ریز در کنار هم یا به شکل یک مربع آرایش یابند، ما به انبساط بافتی و تصعید سطحی بدون کاستن از پوست دست می یابیم.

جراحی اوربیتوپالپبرال غیر- فرسایشی در افتالموپلاستی زیبایی سه بعدی استفاده می شود.

“بلفاروپلاستی دینامیک غیر- فرسایشی سه بعدی” تکنیکی است که سالها برای اصلاح تغییرات تحدب و تعقر در بافتهای اوربیتوپالپبرال مثبت یا منفی استفاده می شود.

موارد بالینی مختلف که در طی 20 سال گذشته ثبت شده اند اعتبار این روش و دوام نتایج حاصل از آن را تایید کرده اند.

این تکنیک بلفاروپلاستی “دینامیک” نامیده می شود زیرا به اپراتور اجازه می دهد در طی عمل به بیمار دستور دهد که چشمانش را باز و بسته کند و چین های پوستی که هنوز نیاز به درمان دارد آشکار می سازد.

پلاسماجت چیست؟

پلاسماجت یک دستگاه انقلابی است که یک رویکرد جایگزین برای درمان های جراحی زیبایی ارائه می دهد که می‌توانند به دلیل روشهای قبل و پس از عمل نظیر تزریق ماده بیهوشی، برش جراحی، بخیه ها و نیاز به بستری شدن بسیار تهاجمی باشند.

پلاسماجت از حالت چهارم ماده یعنی پلاسما استفاده می کند؛ سه حالت دیگر جامد، مایع و گاز هستند.

پوست تحت درمان با پلاسماجت با انتقال حداقل حرارت به بافتهای زیرین تصعید می شود. این دستگاه با یونیزاسیون گازهای هوا یک قوس الکتریکی کوچک (شبیه رعد و برق) ایجاد می کند که می تواند برای درمان طیفی وسیعی از بیماریهای پوستی و مخاطی استفاده شود.

پلاسماجت آخرین ایده پروفسور جورجیو فیپی است (ایده پرداز جراحی غیر- فرسایشی در بیش از 20 سال پیش)، وی برای درمان بیمارهای پوستی و مخاطی مجموعه ای از تکنیک ها را بکار گرفت تا از روشهای تهاجمی مرتبط با جراحی متعارف اجتناب کند.

درمان بوسیله دستگاه پلاسماجت و بخصوص بلفاروپلاستی غیر- جراحی به عنوان یک روش معتبر توسط تیم مدیریتی بیمارستان KIMS در میدستون تایید شده است.

درمان های اصلی: بلفاروپلاستی غیر- جراحی، جراحی پلک آسیایی، آمبلیکوپلاستی (درمان بیرون زدگی ناف)، آکنه (فعال و اثر زخم ها)، بهبود چروک عمیق و اثر زخم ها، حذف گزانتلاسما، حذف کیست سبابه ای، حذف ضایعات خوش خیم (فیبروما، آنژیوما، زگیل ها، زائده های پوستی، لکه های پیری و غیره)، حذف خال هاله ای (خال ساتن)، حذف خالکوبی (با هر رنگی).

پلاسماجت چگونه عمل می کند؟

درمان پلاسماجت از طریق ایجاد مجموعه ای از لکه های بسیار کوچک در پوست عمل می کند که انقباض فوری و سفت شدن فیبرهای پوستی را تحریک می کند تا یک اثر لیفتینگ، مدلسازی مجدد و جوان سازی ایجاد شود.

آیا این درمان دردناک است؟

این درمان با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود و بدون درد است.

بدون شک جراحی نرم بوسیله پلاسماجت یکی از جالب ترین روشهای غیر- تهاجمی است، یک نوآوری واقعی که رویکرد جایگزینی برای جراحی زیبایی ارائه می دهد.

دستگاه های پلاسماجت از اصل یونیزاسیون گازهای موجود در هوا برای ایجاد یک قوس الکتریکی کوچک مشابه یک صاعقه بسیار کوچک استفاده می کنند که بوسیله آن درمان نواحی پوستی و اپیدرمی دارای مشکلات زیبایی امکان پذیر است بدون آنکه حرارت ناخواسته به بافتهای مجاور منتقل شود.

این تکنیک نتایج عالی ارائه می دهد بدون آنکه افراد دارای پوست اضافی در پلک ها (که به آنها ظاهری خسته و پیر می دهد) را در معرض خطر قرار دهد و از انجام یک روش بلفاروپلاستی برای ترس از بیهوشی یا مواجهه با عوارض احتمالی جلوگیری می کند که می تواند به دنبال روش های سنتی رخ دهند.

همانطور که از نام بلفاروپلاستی غیر- فرسایشی مشخص است در این روش از چاقو یا لیزر برای حذف پوست اضافی استفاده نمی شود بنابراین از ریسک های ذاتی در روشهای سنتی اجتناب می شود.

این تکنیک بلفاروپلاستی به عنوان “دینامیک” توصیف می شود زیرا به اپراتور اجازه می دهد از بیمار بخواهد در طی درمان چشمانش را باز و بسته کند، در نتیجه چین های پوستی که هنوز درمان نشده اند آشکار می گردند.

همچنین، این تکنیک به عنوان “غیر- فرسایشی” توصیف می گردد زیرا بدون برش، بدون حذف پوست اضافی، بدون حذف چربی و بدون اصلاح عضله اوربیکولار در پلک انجام می شود.

بلفاروپلاستی غیر- جراحی برای پلک های پژمرده و دارای پوست اضافی استفاده می شود.

برای بلفاروپلاستی غیر- جراحی از جراحی نرم با پلاسماجت استفاده می کنیم که یک نوآوری انقلابی و دارای پتنت  می باشد و یک سرفصل جدید و مهیج در زمینه درمان های زیبایی گشوده است.

بلفاروپلاستی غیر- جراحی بدون برش، بدون حذف پوست اضافی، بدون حذف چربی و بدون اصلاح عضله اوربیکولار در پلک انجام می شود.

این تکنیک کمک می کند از ریسک های ذاتی ناشی از مداخلات جراحی سنتی اجتناب گردد.

پلاسماجت دستگاهی است که پلاسما تولید می کند تا پوست اضافی را تصعید کند.پ

این دستگاه انرژی خود را فقط به سلولهای سطحی پوست تحویل می دهد بدون آنکه بافت های زیرین را متاثر سازد و پوست اضافی در ناحیه خارجی دور چشم را می کاهد.

از مزایای دیگر این تکنیک بهبود خطوط صورت در گوشه چشم و استخوان گونه (چروک گوشه چشم) است.

این تکنیک بلفاروپلاستی به عنوان “دینامیک” توصیف می شود زیرا به پزشک اجازه می دهد از بیمار بخواهد در طی درمان چشمانش را باز و بسته کند. یک جلسه عادی بیش از 30 دقیقه طول نمی کشد و پوسته های شبیه لکه های ریز پس از 3 تا 7 روز می ریزند.

با توجه به ماهیت و گسترش پوست اضافی و ناحیه  تحت درمان ممکن است به 1 تا 3 جلسه درمانی با فاصله 4 تا 6 هفته ای نیاز داشته باشید.

پس از درمان بیماران ممکن است کمی تورم و حساس شدگی در ناحیه درمان شده تجربه کنند. پوسته های باقیمانده در عرض 7 روز ناپدید می شوند، البته می توانند با یک پماد مایع پوشانده شوند.

در طی مشاوره رایگان، پزشک درباره مناسب بودن شما برای درمان بحث می کند و اینکه چه توقعی از این درمان می توانید داشته باشید.

جراحی نرم با nikplasmapen® یک سیستم نوآورانه می باشد که توسط جورجیو فیپی توسعه یافته است.

این دستگاه یک تکنولوژی انقلابی است که نتایج حیرت آوری بوسیله روشهای غیرتهاجمی بدست می آورد. این تکنیک برای مردان و زنان، تمام انواع پوست و سنین مختلف مناسب است و می تواند برای کشیدن پوست، جوان سازی، تحریک زیستی و مدلسازی مجدد صورت و بدن استفاده شود.

بلفاروپلاستی غیر- جراحی

پلاسماجت , پلکسر و پلاسماتراپی

بلفاروپلاستی بدون جراحی

بلفاروپلاستی غیر- فرسایشی برای حذف پوست اضافی  از چاقو جراحی یا لیزر استفاده نمی کند، بنابراین از تمام خطرات ذاتی مرتبط با مداخلات سنتی جلوگیری می کند.

این تکنیک بلفاروپلاستی به عنوان “دینامیک” توصیف می شود زیرا به پزشک اجازه می دهد از بیمار بخواهد در طی درمان چشمانش را باز و بسته کند.

این درمان بدون برش، بدون حذف پوست اضافی یا چربی و بدون اصلاح عضله اوربیکولار پلک ها انجام می شود.

این درمان از طریق لکه های ریز 500 میکرونی ایجاد شده بوسیله دستگاه پلاسماجت با فواصل مشخص از یکدیگر انجام می‌شود تا بلافاصله پس از درمان انعطاف پذیری کامل در حرکت پلک امکان پذیر شود. هر یک از این لکه‌ها کورنوسیت‌های سطحی را تصعید می کنند بدون آنکه به بازال لامینا آسیب برسانند و بدون آنکه باعث خونریزی شوند و مهمتر آنکه به بافتهای مجاور یا زیرین صدمه نمی زنند.

بوسیله بلفاروپلاستی غیر- فرسایشی پوست اضافی در پلک فوقانی کاهش می یابد، همچنین از پوست اضافی در ناحیه اطراف چشم کاسته می شود و در نتیجه خطوط زیگوماتیک در اطراف چشم ناپدید می شود.

یک جلسه عادی بیش از 5 دقیقه طول نمی کشد و لکه های ریز پوسته ای شکل پس از 3 تا 7 روز می ریزند.

ما 4-2 جلسه درمانی را توصیه می کنیم.

پس از درمان ممکن است کمی تورم و حساس شدگی در ناحیه درمان شده تجربه کنید. پوسته های باقیمانده در عرض 7 روز ناپدید می شوند، البته می توانند با یک پماد مایع پوشانده شوند.

در طی مشاوره درباره درمان و اینکه چه انتظاری باید از آن داشته باشید با شما بحث می کنیم.

پلاسماجت از یونیزاسیون گازهای موجود در هوا برای ایجاد پلاسما استفاده می کند. این دستگاه یک یونیزاسیون الکتریکی کوچک ایجاد می کند که می تواند نواحی دارای مشکلات مختلف را بدون گسترش حرارت به نواحی اطراف آن درمان کند. این درمان برای انواع پوست مناسب است.

بررسی بالینی بلفاروپلاستی غیر- فرسایشی

پلاسماجت , پلکسر و پلاسماتراپی

بلفاروپلاستی بدون جراحی

مقدمه

جراحی غیر- فرسایشی یک اصطلاح متناقض است و یک تکنیک جراحی را توصیف می کند که می تواند جایگزینی برای جراحی فرسایشی باشد.

واژه جراحی بصورت تحت اللفظی به معنای “کار با دست ها” می باشد که با کمک وسایل مناسب انجام می‌شود و همیشه تهاجمی بوده است.

در مقابل، جراحی غیر- فرسایشی به دنبال ساده سازی روشهای جراحی سنتی در زمینه درماتولوژی و علم زیبایی بوسیله روشهای غیرتهاجمی است که مستلزم ایجاد برش، تزریق ماده بیهوشی و بخیه نمی باشد.

جراحی غیر- فرسایشی و ابزارهای انجام آن از 1974 در طی سالها مطالعه و تکامل پیوسته توسعه یافته اند.

این روش بوسیله ایجاد لکه های تصعیدی کوچک بر روی بافت قادر به کاهش پوست اضافی است بدون آنکه نیازی به چاقوی جراحی یا نازک سازی پوست باشد و از یک تکنیک بدون درد و بدون خونریزی استفاده می‌کند.

همانطور که از نام بلفاروپلاستی غیر- فرسایشی پیدا است، این روش همانند روشهای سنتی نیازی به فرکانس رادیویی یا چاقوی لیزری برای حذف پوست اضافی ندارد بنابراین از ریسک ها و عوارض مرتبط با جراحی سنتی اجتناب می شود.

این تکنیک بلفاروپلاستی به عنوان یک روش “دینامیک” توصیف می شود زیرا به پزشک اجازه می دهد از بیمار بخواهد در طی درمان چشمانش را باز و بسته کند، در نتیجه چین های پوستی که نیاز به درمان دارند آشکار می گردند.

به منظور درک درست بلفاروپلاستی غیر- فرسایشی آشنایی با آناتومی و فیزیولوژی پلک حائز اهمیت است.

پلک ها ساختارهایی پوستی- غشایی هستند که چشم ها را می پوشانند و از آن در برابر نور بیش از حد و شرایط جوی محافظت می کنند و بطور همزمان اعمال ضروری بسیاری انجام می دهند؛ پلک دو روی متفاوت دارد، سمت داخلی توسط مخاط پوشیده می شود که کیسه ملتحمه را تشکیل می دهد و سمت خارجی توسط پوست پوشیده شده است.

در زیر پوست پلک عضله مولر (تارسال فوقانی) وجود دارد که به پلک ها اجازه حرکت می دهد.

پلک ها دارای غدد اشک و مژه هستند؛ حرکت مژه ها ترشحات غدد اشک را توزیع می کند بنابراین از خشکی قرینه جلوگیری می شود.

سمت خارجی پلک با پوست بسیار نازکی پوشیده شده است؛ در زیر این پوست بافت همبند وجود دارد و کمی

پایین تر از آن لایه عضلانی همراه با بافت همبند ساب- ماسکولار وجود دارد که از سمت داخلی توسط لایه ملتحمه پوشیده می شود.

عضله بالابرنده پلک فوقانی بر خلاف عضله حلقوی چشم عمل می کند؛ هر دو عضله در رفلکس فیزیولوژیک چشمک زدن نقش دارند که برای حفظ هیدراسیون مناسب در سطوح در تماس با هوا ضروری است.

صفحات تارسال توسط بافت فیبری بسیار ضخیمی تشکیل می شوند که از پلک ها پشتیبانی می کنند. تارسوس فوقانی به عضله تارسال فوقانی متصل است که در سطح آن ورودی زردپی پهن عضله بالابرنده پلک فوقانی وجود دارد.

زمانی که تعدادی از این ساختارها به خاطر تنش های مکانیکی، فرآیند پیری پوست و عادات وضعیتی تغییر می‌کنند، ممکن است برای بازیابی آناتومی فیزیولوژیک نیاز به مداخله جراحی وجود داشته باشد.

بلفاروپلاستی یکی از روشهای درمانی پرطرفدار برای دلایل زیبایی و اصلاح عملکرد پلک است.

به منظور اصلاح نقایص پلک بوسیله جراحی سنتی نیاز به بی حسی موضعی (گاها بیهوشی عمومی)، برش و حذف پوست اضافی، بخیه زدن، حذف بخیه، تعویض پانسمان و مراقبت های پیگیری می باشد.

تعداد افرادی که خواهان جراحی سنتی بلفاروپلاستی هستند بطور پیوسته رو به کاهش است زیرا خطرات بالقوه ناشی از عمل وجود دارد و دوره بهبودی پس از عمل طولانی است.

پلاسماجت , پلکسر و پلاسماتراپی

بلفاروپلاستی بدون جراحی و برداشت بافت غیر همسطح

# بلفاروپلاستی، # بلفاروپلاستی غیر- فرسایشی، # بلفاروکالاسی، بلفاروپلاستی سنزا چیرروجیا # بلفاروپلاستی غیر- تهاجمی، # بلفاروپلاستی سنزا بیستوری، # بلفاروپلاستی غیر- فرسایشی، # بلفاروپلاستی پلاسما، # بلفاروپلاستی سوپریو، # بورسپالپبرالی، # بلفارو.

هدف مطالعات بالینی

1) ارزیابی امکان درمان بیماریهای ناحیه پیرامون چشم بدون توسل به روشهای تهاجمی.

2) تایید نتایج درازمدت حاصل از روشهای غیر- تهاجمی که برای اجتناب از تکنیک های سنتی و با استفاده از دستگاه های تولید شده برای این منظور انجام می شوند.

این دستگاه از یک هندپیس تولیدکننده انواع قدرت های پلاسما ساخته شده است که هر کدام دارای مشخصات منحصر به فرد برای درمان نوع خاصی از پوست ناحیه پلک می باشند.

پلاسماجت امکان انجام جراحی غیر- فرسایشی را فراهم می کند بدون آنکه نیاز به تزریقات بیهوشی، حذف پوست، بخیه زدن و حذف بخیه باشد و ریسک عوارض مرتبط با جراحی را به دنبال ندارد.

یکی از اهداف این مطالعه طراحی یک پروتکل استاندارد به منظور کسب نتایج ایمن و تکرارپذیر است.

اهداف این پروتکل استاندارد:

 1. پیشگیری مناسب
 2. ارزیابی توقعات و نگرانی های بیمار
 3. طراحی درمان
 4. دانش و آموزش کافی در جراحی غیر- فرسایشی
 5. پایبندی دقیق به دستورالعمل ها پس از درمان

جراحی غیر- فرسایشی که بیش از 20 سال پیش توسط ابداع کننده آن پروفسور جورجیو فیپی انجام شد، تعداد کثیری از گزارشات بالینی موردی، مقالات ملی و بین المللی و مقالات چاپی را بخود اختصاص داده است؛ این موضوع در مقطع تحصیلات تکمیلی توسط اساتید ملی و بین المللی مورد مطالعه قرار گرفته است.

عدم وجود عوارض و سطوح بالای ایمنی این تکنیک در زمانی که توسط یک متخصص با تجربه انجام می شود در موفقیت چشمگیر بلفاروپلاستی غیر- فرسایشی نقش داشته است که در چند سال گذشته در قیاس با بلفاروپلاستی جراحی سنتی تبدیل به روش درمانی اول تبدیل شده است.

این تکنیک غیر- تهاجمی باعث کبودی، حالت کروشه ای (پوست اضافی در محل بخیه)، عدم تقارن، ظاهر غیرطبیعی یا لاگوفتالموس (ناتوانی در بستن کامل پلک ها) نمی شود.

در بلفاروپلاستی غیر- تهاجمی که بر طبق دستورالعمل های دقیق انجام می شود همانند جراحی سنتی پوست اضافی بریده یا حذف نمی شود، بلکه از طریق تصعید سلولهای مرده کراتینه که بصورت لایه لایه روی پوست قرار گرفته اند اندازه آن کاهش یافته و به ضخامت اصلی خود باز می گردد.

تصعید تبدیل مستقیم از حالت جامد به گاز است.

پلاسماجت , پلکسر و پلاسماتراپی

بلفاروپلاستی بدون جراحی

پلاسماجت از طریق تصعید لایه های سلولی کراتینه پوست با میکروپلاسما قادر به حصول نتایجی است که دستیابی به آن بوسیله سایر تکنیک ها ممکن نیست.

این دستگاه از یک هندپیس تولیدکننده پلاسما ساخته شده است که هر کدام قادر هستند جریان میکروپلاسمایی کافی را بدون تماس با پوست به ساختارهای مختلف پوستی در یک محل آناتومیک مشابه هدایت کنند.

هر لکه میکروپلاسمایی کورنوسیت های سطحی را تصعید می کند بدون آنکه به بازال لامینا آسیب رسانده یا سبب خونریزی شود، به علاوه باعث نکروز بافتهای مجاور و زیرین نمی شود.

به لطف میکروپلاسمای تولید شده توسط هندپیس اختصاصی بافت تحت درمان، قادر هستیم لکه های ریز با اندازه 500 میکرون ایجاد کنیم؛ این لکه ها با توجه به نوع روش بطور متفاوتی ایجاد می شوند.

این لکه های ریز که بر اساس الگوی خاصی ایجاد می شوند با کاهش پوست اضافی ضخامت آن را اصلاح می‌کنند.

نتایج فوری هستند، این جلسات حداکثر سه دقیقه طول می کشند، خونریزی رخ نمی دهد زیرا سطح پوست و بالای بازال لامینا را مورد هدف قرار می دهیم و بخش زیرین پوست که حاوی مویرگهای خونی است درگیر نمی‌شود.

نتایج فورا قابل مشاهده هستند و برای سالها باقی خواهند ماند.

به محض اینکه درمان تمام شد ارزیابی کامل انعطاف پذیری حرکت پلک امکان پذیر است.

 

تکنیک بلفاروپلاستی غیر- فرسایشی باعث ایجاد زخم یا عدم تقارن نمی شود؛ رنگ صورتی ناحیه درمان شده که در روز 28 پیگیری قابل مشاهده است در عرض چند روز برطرف خواهد شد؛ پلک پژمرده با ظاهر غمگین وجود نخواهد داشت که یکی از عوارض ناشی از اشتباه در بلفاروپلاستی سنتی است.

اگر ناحیه تحت درمان بیش از حد معمول گسترش یابد ممکن است سبب اِدم شود که در روز پس از درمان آغاز می شود و معمولا حدود دو روز طول می کشد.

جلوگیری از این پیامد ثانویه (معمولا خفیف و موقتی است) از طریق تقسیم این عمل به دو یا چند جلسه و استعمال یک خمیر گلیکوزیدی اسمزی پس از عمل امکان پذیر است.

این خمیر گلیکوزیدی از مخلوط یک قاشق غذاخوری شکر منجمد با یک قاشق چایخوری آب تهیه می شود، در صورت لزوم 4-3 قطره از قطره های چشمی نفازولین/ بنزالکونیم کلرید اضافه کنید.

برای تمام روشهای غیر- فرسایشی که بر روی پلک ها یا در نزدیکی چشم ها انجام می شود موارد احتیاطی زیر باید رعایت شوند:

 1. اگر اجتناب پذیر است در این ناحیه از ماده بیهوشی استفاده نکنید.
 2. صرف نظر از قطره چشمی بنزالکونیم کلرید برای ضدعفونی محل تحت درمان از هیچ مرهمی استفاده نکنید.
 3. بیماران باید مانند حالت عادی این ناحیه را شستشو دهند؛ آنها باید از مالش این ناحیه برای خشک کردن خودداری کنند، تنها استفاده از دستمال پنبه ای مجاز است.
 4. چند قطره بنزالکونیم کلرید در ناحیه تحت درمان استعمال شود، مراقب باشید این قطره وارد چشم نشود.
 5. برای انجام صحیح بلفاروپلاستی غیر- فرسایشی بسیار مهم است که نوع بافتی که قرار است تحت درمان قرار گیرد بخوبی ارزیابی شود تا از قدرتمناسب استفاده شود  با انجام ارزیابی مناسب برای کاهش پوست و ضخامت بافت می توانیم به این هدف دست یابیم.
 6. بدیهی است انرژی اعمال شده مطابق با هندپیس و نوک مورد استفاده تغییر می کند.
 7. بلفاروپلاستی پلاسماجت- تنگ کردن دائمی پوست پلک بدون استفاده از چاقوی جراحی یا بیهوشی عمومی.

پلاسماجت- انقلاب جراحی نرم

پلاسماجت یک درمان جدید در بریتانیا محسوب می شود ولی در ایتالیا این تکنیک از سال 1974 توسط پروفسور جورجیو فیپی مخترع آن مورد استفاده قرار گرفته است. این تکنیک نتایجی ارائه می دهد که معمولا انتظار دارید از طریق جراحی بدست آیند، ولی در این تکنیک چاقوی جراحی یا بخیه زدن وجود ندارد. ناحیه تحت درمان با استفاده از اشعه پلاسمایی تصعید می شود (مستقیما به بخار تبدیل می شود) بدون آنکه به پوست یا عضله زیرین آسیب بزند.

چیزهای بیشتری درباره پلاسماجت بمن بگو

درمان پلاسماجت شامل تعداد زیادی شعاع های پلاسمایی جدا و نزدیک بهم است و می تواند برای درمان پلک بالا، پایین یا هر دو استفاده شود. انجام این روش معمولا کمتر از 45-30 دقیقه طول می کشد. نتایج بلافاصله دیده می شوند اگرچه پس از 6-3 هفته بهتر دیده می شود. اغلب سه جلسه درمانی با فاصله 6 هفته ای برای حصول نتایجی مشابه با روش جراحی مورد نیاز می باشد.

کدام نواحی می توانند بوسیله پلاسماجت درمان شوند؟

پلاسماجت می تواند از طریق تصعید و بدون برش برای حذف ضایعات پوستی، پوست اضافی و کاهش خطوط و چروک استفاده شود. این روش می تواند برای موارد زیر استفاده شود:

بلفاروپلاستی غیر- جراحی

ضایعات پوستی نظیر فیبروما، زگیل ها، پاپیلوما و گزانتلاسما

اثر زخم ها از جمله علامت های کشیدگی، آثار آکنه و آثار بجا مانده پس از جراحی

تجمع رنگدانه در پوست و لکه های خورشیدی

درمان پلاسماجت چگونه عمل می کند؟

پلاسماجت باعث تصعید می شود که فرآیند تبدیل مستقیم یک ماده از حالت جامد به گاز می باشد بنابراین نتایج این درمان فوری هستند و از آنجایی که حرارت به بافت های مجاور منتقل نمی شود به پوست سالم صدمه نمی‌رساند. پلاسماجت از پلاسما استفاده می کند در نتیجه جریان الکتریکی وجود ندارد که بتواند برای برخی بیماران مشکل ساز شود و این درمان منجر به انقباض و سفت شدن بافت هدف می شود که حتی نتایجی بهتری ارائه می دهد.

آیا استفاده از پلاسماجت بی خطر است و این روش دردناک است؟

30 دقیقه پیش از شروع بلفاروپلاستی غیر- جراحی از کرم بی حسی موضعی استفاده می شود تا احساس ناراحتی در طی درمان به حداقل برسد و این روش تقریبا بدون درد است. برای سایر نواحی نیز از کرم بی حسی موضعی استفاده می شود. این درمان در محل هدف باعث احساس داغی می شود و پس از آن ممکن است احساس مور مور شدن یا سوزش وجود داشته باشد.

تکنولوژی پلاسماجت پلاسما بمدت چند سال است که در سراسر جهان استفاده می شود. گاها گزارشاتی از هیپرپیگمانتاسیون (تیرگی پوست) موقتی پس از درمان وجود داشته است ولی عارضه دیگری گزارش نشده است. با این حال، همانند تمام روشهایی که بر روی پوست انجام می شوند همیشه احتمال باقی ماندن اثر زخم وجود دارد.

آیا درمان با پلاسماجت عوارضی جانبی دارد؟

پس از درمان با پلاسماجت، لکه های سیاه/ قهوه ای کوچکی ممکن است پدیدار شود یا ممکن است یک ظاهر شبیه سوختگی ممکن است وجود داشته باشد. تورم شایع است و اغلب چندین روز ادامه می یابد و شدت آن می تواند در اطراف چشم قابل توجه باشد. اغلب بلافاصله پس از درمان ناحیه تحت درمان قرمز و گرم می باشد و می‌تواند برای چند روز حساس باشد. افراد تحت این درمان ممکن است احساس مور مور شدن یا سوزش را تجربه کنند. پوسته پوسته شدگی می تواند توسعه یابد و بسیار مهم است که این ناحیه تمیز و خشک نگه داشته شود و از آن در برابر نور شدید خورشید و سایر منابع نور UV محافظت گردد تا در زمانی که این ناحیه بهبود می یابد رنگی مشابه با نواحی اطراف خود داشته باشد.

پس از درمان با پلاسماجت باید انتظار چه چیزی را داشته باشم؟

نتایج نهایی پس از درمان با پلاسماجت به شدت سستی پوست یا اندازه ضایعه، نتیجه مورد نظر، شرایط عمومی پوست و سوابق بیماری یا مشکلات پوستی بستگی دارد. کاهش در چین ها و چروک پوستی فورا پدیدار می‌شود. لکه های قهوه ای تیره ریز در دو تا سه هفته آینده برطرف می شوند و پوست در طی همین دوره بهبود خواهد یافت. تورم شایع است و می تواند در اطراف چشم قابل توجه باشد، اغلب صبح روز بعد از درمان تشدید می شود و تا چند روز ادامه می یابد. این ناحیه ممکن است در زمان بهبودی حساس باشد و پوسته پوسته شود. مهم است که اجازه دهیم لکه ها یا پوسته ها بطور طبیعی از بین بروند در غیر این صورت ممکن است اثر زخم باقی بماند یا عفونت رخ دهد. از آنجایی که پوست تحت درمان تصعید شده است، نتایج حاصله اغلب تا سالها باقی می مانند یا دائمی هستند.

پس از درمان ناحیه تحت درمان را تمیز و خشک نگه دارید و با استفاده از کرم ضد آفتاب دارای برچسب طیف وسیع از آن محافظت کنید. آرایش معدنی نیز ممکن است استفاده شود. تا زمانی که ناحیه درمان شده بطور کامل بهبود نیافته است آن را در معرض گرما یا سرمای شدید قرار ندهید.

مشاوره مراقبت های پس از درمان با پلاسماجت

بلافاصله پس از درمان ممکن است احساس سوزش وجود داشته باشد. این حالت معمولا تا انتهای روز درمان برطرف می شود، اگر این احساس بیش از حد سبب ناراحتی شود یا برای مدت طولانی تری ادامه یابد، می‌توانید از یک داروی ضد- التهاب نظیر ایبوبروفن استفاده کنید. پس از درمان عادی است که در این محل تا حدی تورم مشاهده کنید. تورم می تواند در اطراف چشم ها قابل ملاحظه باشد و می تواند برای چندین روز ادامه یابد و در اوایل ممکن است در بینایی اختلال ایجاد کند. اگر تورم شدیدتر است یک داروی ضد- التهابی و/ یا یک ضدهیستامین ممکن است برای کاهش شدت آن مفید باشد. معمولا در ناحیه درمان شده پوسته پوسته شدگی بوجود می آید، در ابتدا این پوسته های سطح پوست اغلب قهوه ای یا سیاه هستند و در چند روز آینده از پوست جدا می شوند. حذف کامل پوسته ها ممکن است بیش از 2 هفته طول بکشد.

جراحی نرم پلاسما

پلاسماجت , پلکسر و پلاسماتراپی

بلفاروپلاستی

آیا دچار افتادگی پلک بالا یا پف زیر چشم هستید؟ ما  این تکنولوژی را در اختیار داریم که با استفاده از صاف سازی جزئی پوست این مشکلات را درمان کنیم

جراحی نرم پلاسما می تواند در کنار سایر درمان ها در کلینیک درمانی پوست اِلان مورد استفاده قرار گیرد.

پلاسما یک نوآوری نسبتا جدید در جهان علم زیبایی است. این ابزار فوق العاده دقیق از طریق یونیزاسیون اجزای گازی موجود در هوا (بین نوک دستگاه و پوست) برای تولید پلاسما عمل می کند. یک قوس الکتریکی ایجاد می شود که ماده جامد را به گاز تبدیل می کند. از آنجایی که حرارت به نواحی اطراف منتقل نمی شود حداقل آسیب به پوست مجاور وارد می شود.

یک دوره نقاهت کوتاه پس از درمان وجود دارد ولی ماندگاری نتایج این درمان مشابه با جراحی تهاجمی است. در این روش نیازی به برش و بخیه وجود ندارد.

تا زمانی که شواهد بالینی معتبر نشان دهند که یک درمان بی خطر است و نتایج آن بصورت بالینی اثبات گردند از تکنولوژی های جدید استفاده نمی شود.

جراحی نرم پلاسما فقط برای پف زیر چشم و افتادگی پلک ها نیست، این روش می تواند سایر معایب پوستی را نیز درمان کند، البته سو ابراهیم ارائه بهترین نتایج برای بیماران را در نظر می گیرد و با تخصص در کشیدن پوست پیشانی و بلفاروپلاستی غیر- جراحی، وی می تواند مهارت ها و تخصص خود در ارائه ایمن ترین و موثرترین نتایج را نشان دهد.

من نزدیک به 20 سال در زمینه زیبایی پوست فعالیت کرده ام و در طی این مدت پف زیر چشم و افتادگی پلک دشوارترین نواحی برای اصلاح بدون استفاده از چاقوی جراحی بوده اند. با استفاده از صاف سازی جزئی پوست بوسیله فرکانس رادیویی موفقیت زیادی کسب کرده ایم ولی بیمارانی وجود دارند که کاندیدای مناسبی برای این درمان نیستند. برای مثال درمان افتادگی پلک با استفاده از این روش ممکن نیست. بنابراین بسیار خرسندیم که در چند هفته آینده دستگاه جراحی نرم پلاسما را در این کلینیک به شما پیشکش کنیم.

59 دیدگاه در “پلاسماجت، پلکسر و پلاسماتراپی چیست؟

 1. رز گفت:

  سلام.اگه تغییر رنگ پوست ایجاد بشه تا چه مدت طول می کشه رفع شه؟

  1. soheil گفت:

   بعد از 1 هفته حدودا
   زمان استفاده سعی کنید روی یک ناحیه نگه ندارید بهتر است که به حالت ماساژ روی پوست حرکت کند

 2. anis گفت:

  سلام.من حدود 7ماه پیش ژل تزریق کردم که به من گفتن ماندگاریش 2ساله است.آیا الان میتونم واسه جاهای جوش صورتم پلاسما انجام دهم؟

  1. سینا علیشاهی گفت:

   بله موردی نداره

 3. ماندانا گفت:

  سلام خواهر من چند روزی هست که پلاسماجت انجام داده 29سالشه و پلکهایش ورم کرده و کمی کبود و درد داره چکار باید انجام بده ؟ مجددا پیش دکتر بره؟

  1. سینا علیشاهی گفت:

   با سلام خیر ادم و تورم طبیعی هست تا 3 الی 4 روز
   استفاده از آیس پک بسیار در کاهش تورم به شما کمک میکنه
   و به هیچ عنوان تا 24 ساعت آب به پوست نخورد

 4. حمیده گفت:

  سلام قبل از پلاسما تراپی از چه بی حسی استفاده کنم چقدر بمونه بعد شروع بکار کرد

  1. ادمین گفت:

   زایلاپی و هر نوع بی حسی موضعی دیگر براحتی برای پلاسماتراپی جواب میده ولی برای یکسری پوست های حساس پماد املا پیشنهاد میشه

   1. نسیم گفت:

    سلام وقت بخیر، من دوماه پیش برای افتادگی پلکم، پلاسما انجام دادم، الان هنوز روی پلکم جای لک مونده؟ چکار کنم که از بین بره؟ واینکه چقدر رمان میبره تا برطرف بشه؟
    ممنونم

    1. سینا علیشاهی گفت:

     با سلام به احتمال زیاد دستگاهی که برای شما استفاده شده از مدل های قلمی غیر استاندارد بوده متاسفانه یا با قدرت زیاد از دستگاه استفاده شده
     مدل های قلمی کار مشابه پلاسما انجام میدن یعنی پوست رو می‌سوزانند ولی در اصل آراف جهت خالبرداری هستند و پلاسما نیستند در نتیجه به بافت زیر سطح پوست نیز آسیب می‌رسانند در نتیجه باعث PIH هایپرپیگمنتیشن و لک روی سطح پوست میشوند
     در صورت ایجاد همچنین عارضه ای همانطور که پزشکتان گفتند باید از پماد و کرم های ضد لک استفاده کنید
     این عارضه قابل درمانه ولی زمان بر هست.

     1. وفا گفت:

      باسلام خسته نباشید.در مورد دستگاه پلاسما که برای رفع پف وافتادگی چشم بدونم چه فرقی با دستگاه خالبرداری دارن؟میشخ برام توضیح بدین.باتشکر

 5. امیرحسین گفت:

  سلام من این عمل رو انجام دادم ۱ماه گذشته ولی هنوزم لک این عمل به صورت قهوه ای تیره رو بینیم هست چکار کنم؟

  1. ادمین گفت:

   PIH و یا ایجاد عارضه ی هایپرپیگمنتیشن بروی پوست به دلیل استفاده از دستگاه های غیر استاندارد و با برداشت سطحی پوست بالا میباشد
   بهترین روش برای درمان استفاده از پماد ویتامین سی و ترمیم کننده میباشد که بعد از 2 تا 3 ماه درمان میشه

   1. مريم گفت:

    سلام ٤ روز پيش پلاسما بيني انجام دادم اما تغييري توي سايز بينيم احساس نمي كنم طبيعيه ؟

   2. زهرا گفت:

    سلام
    برای حذف خطوط ریز خط اخم استفاده از این روش رو توصیه می کنید
    چون تو صورت هست از تورم و لکه های قهوه ای میترسم.
    بوتاکس هم به دلیل اینکه احتمال افت پلک وجود داره انجام نمیدم
    به نظرتون برای خطهای ریز بین دو ابرو چه کنم؟
    ممنون

  2. محمد گفت:

   سلام ايا راضي هستيد از پلاسما بيني ،واقعا بينيتون كوچيك شده

   1. Toktam گفت:

    سلام .من ۵روزه این عمل پلاسما جت انجام دادم و الان ۷۰درصد زخمهام ریخته و وقتی ک پمادمیزنم درحین پمادزدن زخم هامیریزه .الان پوستم صورای .این رنگش ازبین میره مطمعن باشم

 6. فاطمه گفت:

  سلام من پلاسما جت بینی رو انجام دادم دکترم بهم گفت 3الی 7روزه خوب میشم اما الان بیشتر 3ماه گذشته ولی قرمزی و فرورفتگی روی بینیم مونده الان من باید ﭺیکار کنم تو رو خدا جواب بدین

  1. سینا علیشاهی گفت:

   وقتی با دستگاه غیر استاندارد عمل پلاسما انجام بشه در بیشتر موارد بیمار دچار عارضه ی PIH و هایپرپیگمنتیشن میشه

  2. زهرا گفت:

   سلام
   من برای جای ابله مرغون پلاکسر کردم. که چون عمیق نبود بهم گفت یک جلسه اوکی میشه. سه روز اول که اصلا آب نزدم. ۲۴ ساعت اول فقط زینک. بعدشم ترمیم کننده. الان روز سوم هست و یه دلمه های بزرگ و ضخیم رو محل هست. رنگش زرد خیلی کمرنگ هست. اینها کی میره؟

 7. سمانه گفت:

  سلام‌خسته نباشید من خیلی حال روحیم داغون لطفا جواب بدین دوهفتس من لیفت شقیقه با دستگاه پلاسما انجام دادم جای معتبری رفتم دکترم گفتن بااین کار فرم چشمهام اهویی میشه و ابروها لیفت میشه الان ابروهام کمی صاف شدن اما قسمت انتهای چشمم حالت افتادگی گرفته،یعنی از نرمال خودم افتاده تر و ب خودشون هم میگم ،میگن که باید س جلسه وبیایی و زمان بره ،ایااین افتادگی درست میشه بعد چندوقت یانه حقیقتا میترسم برم باز بیاد پایین تر

  1. سینا علیشاهی گفت:

   با سلام جای نگرانی نیست
   فقط تحقیق کنید که با چه دستگاهی استفاده شده و یک عکس از درمان قبل و بعدی که برای شما انجام شده برای ما بفرستید که بتونیم بهتر راهنماییتون کنیم
   به واتساپ این شماره ارسال کنید
   09123792871

 8. روناک گفت:

  سلام استفاده از پلاسما تراپی برای برداشتن خال روی صورت مناسبه؟

  1. سهیل بنیادی گفت:

   بله کاملا مناسب اینکار هست

 9. الهام گفت:

  سلام من امروزروی بینیم پلاسماانجام دادم اولش اثرسوختگی سفیدبودوقتی اومدم خونه قهوه ای شدن سوالم اینه چرابعضیاهمون موقع قهوه ای میشن بعضیاسفیدهستن

 10. آرامش گفت:

  سلام من پلکسر بینی انجام دادم و الان ۲۰ روز از زمان آن گذشته و لکه های رو دماغم همچنان هستش و بعضی وقتا قرمز میشه علتش چیه؟؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

 11. آرامش گفت:

  باسلام من ۲۰ روز پیش پلکسر بینی انجام دادمه ولی لکه هاش مونده و گاهی هم قرمزتر میشم .البته من شاغل هستم و گاهی هم جلوی آفتاب..ممنون میشم راهنماییم کنید و بهم راهکار بدین

 12. الحان گفت:

  سلام. بهترین دستگاه پلاسما جت یا همان پلکسر کدام است؟ قیمت ؟ خیلی ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  1. سینا علیشاهی گفت:

   بهترین دستگاه دستگاهی ست که پایین ترین حالت مینیموم پلاسما را داشته باشد برای اطلاعات بیشتر میتوانید تماس بگیرید
   09123792871

 13. الناز گفت:

  سلام
  ببخشید چرا کسی که ایمپلنت فلزی داشته باشه نمی تونه از روش پلاسماجت استفاده کنه.
  در این صورت به نظر شما بهترین روش چیه؟

  1. سینا علیشاهی گفت:

   عمق نفوذ پلاسما نهایتا 800 میکرون هست و در صورت داشتن ایمپلنت مشکلی ایجاد نمیکند

 14. نرگس گفت:

  با سلام .ممنونم از توضیحات عالی و مفصل تون …بعد از انجام پلکسر تا چند روز از پماد ترمیم کننده استفاده کنیم ..ممنون میشم جواب بدید 🙏🙏🙏

 15. رویا گفت:

  سلام باتوجه‌به‌دیدگاه‌ها متوجه‌شدم‌که‌گویا‌هیچکسی‌تاالان‌از‌درمان‌پلاسماجت راضی‌نیست.پس چرامیگن روش خوبیه‌و۴هفته تا۶هفته ای‌لک‌هامیره؟من هم الان۴هفتست اما‌هنوز جای زخمم‌هست‌و کرم‌ترمیم‌کننده استفاده‌میکنم چروک و‌پف چشمم‌هم‌که بهتر‌نشده ایا هنوز هم باید پلاسماانجام بدم؟

 16. سحر گفت:

  سلام من بیشتر از یک‌ماهه که پلاسما انجام دادم هنوز قرمزه چیکارمیتونم بکنم؟کی قرمزی میره هرروز ترمیم‌کننده میزنم ماساژ میدم حتی پماد آ د هم روش میزنم چقدر زمان میبره این‌حالت قرمزی بره؟

 17. شحر گفت:

  سلام بنده پلاسما انجام دادم الان ۵هفته است اما هنوز قرمزه و خوب نشده‌مرتبا ترمیم‌کننده استفاده‌میکنم چیکارکنم خوب شه‌و‌چرا‌خوب‌نمیشه‌اصلا؟

 18. ملیکا گفت:

  سلام خسته نباشید من میخوام فقط برای نوک بینیم پلکسر انجام بدم میشه لطفا بفرمایید به چند جلسه درمان نیاز است و حداقل فواصلش باید چند روزه باشه و جای زخم و تیرگیش بعد از چند روز خوب میشه؟

 19. مهنوش گفت:

  سلام من یکماه پیش زیر چشمم و پلاسما جت کردم ولی متاسفانه زیر چشمم هنوز کبوده و خیلی ازار دهنده است از پمتد ضد لک دارم استفاده میکنم ولی هنوز برطرف نشده چیکار باید بکنم

 20. Roya گفت:

  سلام من پلاسماکردم هنوز خوب نشده جاش خیلی میترسم باید چیکارکنم؟خوب میشه؟الان دوماهه هنوز قرمزه حتی صورتم رو‌میشورم قرمزه

 21. خانم گفت:

  سلام وقت بخیر
  من یه فیبروز ابرو انجام دادم که الان تابه تاست برای اینکه تاج ابرو و یه خط ازش پاک بشه راه یا روشی دارین؟

 22. atena گفت:

  سلام
  من ۱۶ سالمه میوتونم پلاسماجت انجام بدم و اینکه اگر انجام بدم ماندگاری داره؟

 23. فاطمه گفت:

  درود برشما خسته نباشید،دوروز پیش عمل پلکسر انجام دادم،پشت پلکم،بصورت وحشتناکی هردو پلکم متورم هستن و زیر پلکها هم خیییلی زیاد درحد دوساتتی متر متورم شدن گویا تجمع آب هست در پایین پلکهام،دیدم رو محدود کرده ،میخواستم بپرسم در این حد تورم طبیعیه هم بالا و هم پایین پلکم

 24. پلاسماجت یا پلاسما تراپی نام نوعی تکنیک ایمن جوان سازی پوست می باشد که به وسیله دستگاهی به نام پلاسماجت انجام می شود. این دستگاه با یونیزه نمودن گاز میان اپلیکاتور و پوست و با ایجاد شار الکترونی بر روی غشای پوست اثر گذاشته و از این طریق با تحریک سلول ها سبب جوانسازی و بهبود بافت تحت درمان می شود. از این تکنیک ابتدا در سال 2014 به عنوان روشی غیر جراحی برای رفع افتادگی پلک استفاده شد و پس از آن استفاده از این روش به دلیل دارا بودن خطرات و عوارض بسیار کمتر مورد توجه پزشکان زیبایی قرارگرفت.برای اطلاعات بیشتر تا انتهای این مقاله از یانی طب لیزر با ما همراه باشید.

 25. Maryaam گفت:

  سلام.ببخشید .در پیام های بالا شما دستگاه غیر استاندارد بوده ،خب دقیقا از چه دستگاهی باید استفاده بسه که موجب عارضه و لک نشود؟ اگ دقیق سوالمو جواب بدین ممنون میشم.چون قراره هفته آینده برم برای انجام دادن پلاسما جت.می خوام اسم دستگاه رو بپرسم اگ اونی که شما میگید باسه انجام بدم

  1. سینا علیشاهی گفت:

   همین دستگاهی که ما داریم و یا پلکسر

   1. س گفت:

    چه باحال. لابد اولین و آخرینش هم بوده در نوع خودش

 26. الهام گفت:

  سلام براترکهای پوستی هم جواب میذه؟

  1. سینا علیشاهی گفت:

   بله

 27. Reza گفت:

  سلام ایا برای لیفت پیشانی هم میشه از پلاسما جت استفاده کرد؟

 28. لیلا گفت:

  سلام تاثیر پلاسما برای بینی دائمیه؟ وچندجلسه نیاز داره ؟

 29. نگار گفت:

  سلام .هزینه پلاسما جت پشت پلک رو میفرمایید؟

 30. zahra گفت:

  سلام من یک ماه قبل پلاسما جت بینی انجام دادم و بینیم لک شده از چه کرمی استفاده کنم خوب بشه؟

  1. سینا علیشاهی گفت:

   از ترمیم کننده avene ciCALFATE و سرم و کرم های ضد لک

 31. Sara گفت:

  سلام
  وقتتون بخیر
  لطفا میشه بگید واسه ورم بیش از حد بعد از پلاسما چیکار کتیم که زود خوب بشه دور چشم. ممنون

 32. مینا گفت:

  سلام من پلاسما جت انجام دادم ، و هیچ کرمی به من توصیه نشده ، به من گفتن که فقط آب نزنم، شما چه کرمی پیشنهاد میکنید؟ ممنون

 33. پرسشگر گفت:

  سلام ممنون از اطلاع رسانيتون همين دستگاهي ك شما داريد چيه ميشه واضح تر بهمون بگيد چطور دستگاه استانداردو از غير استاندارد تشخيص بديم چطور بفهميم دستگاه مناسب پلكسر يا اراف هست؟ چرا تمام عكس هاي نمونه ك گذاشتيد براي افراد خارج از ايرانه يعني تو ايران كسي نتيجه نگرفته؟ همه هم ميگن جاي خال جوش خا مونده لك شده و خوب نميشه

 34. PARI گفت:

  سلام خسته نباشین من قبلاً سابسیژن انجام دادم که متاسفانه چانه هام پف کردن و ظاهر بدی دارن حدودا دو سالی گذشته اما این پف کردگی هنوز مونده ، الان با پلاسما جت این پف کردگی درمان میشه ؟

 35. نسرین دادگر گفت:

  سلام وقت بخیر من حدود ۳ ماه پیش خال های دستم رو با پلاسما جت فیوژن برداشتن ولی هنوز لک هست و قهوه ای از کرم ترمیم کننده تو این مدت استفاده کردم تاثیری نداشت کرم لکه بر هم استفاده میکنم ولی همچنان هستند باید چکار کنم ؟؟

 36. علی گفت:

  سلام وقت بخیر در صورت استفاده از آمپول بیوتین بپانتن میشه همزمان پلکسر صورت انجام داد ؟ مشکلی پیش نمیاد؟

 37. مائده گفت:

  ایا پلاسما پن فیوژن دستگاه خوبیه؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *