مقالات

بلفاروپلاستی غیر- جراحی با پلاسماجت چیست؟

پلاسماتراپی بدون جراحی

برای بلفاروپلاستی غیر- جراحی از جراحی نرم با پلاسماجت استفاده می کنیم که یک نوآوری انقلابی و دارای پتنت[1] می باشد و یک سرفصل جدید و مهیج در زمینه درمان های زیبایی گشوده است. که

بلفاروپلاستی غیر- جراحی بدون برش، بدون حذف پوست اضافی یا چربی و بودن اصلاح عضله اوربیکولار پلک‌ها انجام می شود. این امر به جلوگیری از ریسک های ذاتی ناشی از مداخلات جراحی متعارف کمک می کند.

پلاسماجت دستگاهی است که برای تصعید پوست اضافی پلاسما تولید می کند. این دستگاه انرژی خود را تنها به سلولهای سطحی پوست تحویل می دهد بدون اینکه بافت های زیرین را متاثر سازد، بنابراین برای انعطاف‌پذیری حرکت پلک بلافاصله پس از درمان کاملا مناسب است.

نتایج این تکنیک شامل کاهش فوری پوست اضافی در پلک بالا یا پایین و همینطور کاسته شدن از پوست اضافی در ناحیه خارجی دور چشم است. از مزایای دیگر این تکنیک بهبود خطوط صورت در گوشه چشم و استخوان گونه (چروک گوشه چشم) است.

نحوه عمل

تکنیک بلفاروپلاستی به عنوان یک روش دینامیک تعریف می شود زیرا به پزشک اجازه می دهد در طی درمان از بیمار بخواهد چشمانش را باز و بسته کند. یک جلسه عادی بیش از 30 دقیقه طول نمی کشد و پوسته های نقطه ای ریز پس از 3 تا 7 روز از پوست جدا می شوند.

با توجه به ماهیت و گسترش پوست اضافی و ناحیه تحت درمان ممکن است به 1 تا 3 جلسه درمانی با فاصله 4 تا 6 هفته ای نیاز داشته باشید.

پس از درمان بیماران ممکن است کمی تورم و ناراحتی در ناحیه تحت درمان تجربه کنند. پوسته های باقیمانده در عرض یک هفته ناپدید می شوند، البته می توانند با یک کرم مایع پوشانده شوند.

حذف اثر زخم ها، خالکوبی ها، زائده ها و رنگدانه های پوستی با پلاسماجت

جراحی نرم بوسیله پلکسر قطعا یکی از جذاب ترین روشهای غیر- جراحی می باشد (یک نوآوری واقعی که یک رویکرد جایگزین برای جراحی زیبایی ارائه می دهد).

دستگاه پلاسماجت از پلاسمای گداخته استفاده می کند این پلاسما با یونیزاسیون گازهای موجود در هوا بوسیله یک قوس الکتریکی کوچک مشابه یک آذرخش کوچک تولید می شود.

این روش درمان نواحی پوستی و اپیدرمی دارای مشکلات زیبایی را امکان پذیر می سازد بدون آنکه بطور ناخواسته به نواحی اطراف آن صدمه بزند.

کشیدن پوست پلک بوسیله پلاسماجت نتایج عالی و بدون خطر به همراه دارد

افراد بسیاری از پوست اضافی در پلک های خود احساس ناراحتی می کنند که به آنها ظاهری خسته و پیر می‌بخشد، این افراد به دلیل ترس از بیهوشی یا مواجهه با عوارض احتمالی ناشی از روشهای متعارف از انجام عمل زیبایی خودداری می کنند.

در بلفاروپلاستی غیر- فرسایشی، همانطور که از نام آن پیداست از چاقوی جراحی یا لیزر برای حذف پوست اضافی استفاده نمی شود، بنابراین از ریسک های ذاتی ناشی از روشهای متعارف اجتناب می شود. این تکنیک بلفاروپلاستی به عنوان یک روش دینامیک توصیف می شود زیرا به اپراتور اجازه می دهد از بیمار بخواهد در طی درمان چشمانش را باز و بسته کند، در نتیجه چین های پوستی که هنوز درمان نشده اند آشکار می گردند. این تکنیک به عنوان غیر- فرسایشی نیز تعریف می شود زیرا بدون برش، بدون حذف پوست اضافی، بدون حذف چربی و بدون اصلاح عضله اوربیکولار در پلکها انجام می شود.

درمان آکنه فعال و اسکار ناشی از آکنه توسط پلاسماجت

بسیاری از افراد در نتیجه برهم خوردن تعادل هورمونی بدن در دوران بلوغ، چرخه قاعدگی یا زمانی که از لحاظ جسمی و روحی تحت فشار قرار دارند دچار آکنه می شوند. این عدم توازن هورمونی باعث می شود مجاری تولیدکننده سبوم مسدود شوند و کیست های ریزی تولید کنند که دچار التهاب یا عفونت می شوند.

با استفاده از پلاسماجت می توان آکنه فعال را با نتایج عالی و بدون مصرف دارو درمان کرد. اسکارهای ناشی از آکنه یا سایر بیماریها یا جراحات پوستی می توانند درمان شوند و بوسیله درمان با پلاسماجت برطرف شوند. بسته به عمق و ماهیت این اسکارها، این نواحی ممکن است به 1 تا 3 جلسه درمانی برای حذف کامل اسکار نیاز داشته باشند. در مشاوره اولیه، متخصصان ما در رابطه با نتایج مورد انتظار و تعداد جلسات درمانی مورد نیاز به شما مشاوره می دهند.

خالها، زائده های پوستی، گزانتلاسما[2]، زگیل ها

ما در کلینیک های زیبایی وای از پلاسماجت استفاده می کنیم که از تکنولوژی پلاسمای گداخته بهره می برد و می‌تواند بطور موثری انواع خالها، زائده های پوستی ، زگیل ها و میخچه ها را از بین ببرد. همچنین، جراحی نرم پلاسماجت می تواند به شیوه ای کاملا غیرتهاجمی گزانتلاسما را درمان کند که از عوارض ناخواسته یا عود احتمالی آن جلوگیری می کند.

حذف خالکوبی، رفع تغییر رنگ پوست و لکه های پیری

درمان پلاسما فیوژن بوسیله پلاسماجت یک روش موثر و عالی برای حذف خالکوبی و همینطور رفع تغییر رنگ پوست نظیر ملاسما[3]، ویتیلیگو[4]، لکه های خورشیدی و غیره از طریق یک روش ساده و بدون استفاده از لیزر، اسیدها یا لایه برداری می باشد.

پس از درمان

پس از درمان، بیمار نباید احساس ناراحتی کند و می تواند فعالیت های عادی خود را ادامه دهد. در عرض هفت روز آثار باقیمانده بر روی پوست ناپدید می شود، ولی اگر دوست داشته باشید می توانید آن را با یک کرم مایع بپوشانید. امروزه، ما بالاخره می توانیم بگوئیم که درمان پلاسماجت تمام مزایای جراحی متعارف را ارائه می دهد، ناراحتی کمتری برای بیمار به همراه دارد، فاقد خطرات جراحی می باشد، سرعت بهبودی بالاتر و هزینه کمتری دارد.

جایگزینی باورنکردنی برای جراحی!

در حال حاضر این دستگاه در مرکز سلامت راه اندازی شده است، پلکسر یک پتنت نوآورانه و انقلابی می باشد که سرفصل جدید و مهیجی در زمینه درمان های زیبایی گشوده است.

پلاسماجت یک دستگاه قابل نگه داری با دست می باشد که از شعاع های ریز متمرکز و کنترل شده انرژی برای تصعید بخش سطحی پوست (اپیدرم) استفاده می کند بدون آنکه به بافتهای زیرین یا مجاور آسیب بزند.

پلاسماجت یک گزینه جایگزین کارآمد برای برخی روشهای جراحی نظیر بلفاروپلاستی (اصلاح چین های آویزان پلک)، کشیدن پوست گردن و صورت، رفع اسکارها از جمله اسکارهای ناشی از آکنه، زائده های ناخوشایند و کلوئیدها ارائه می دهد.

پلکسر واقعا یک ابزار نوین و انقلابی می باشد و قادر به انجام اکثر روشهایی است که در غیر اینصورت نیازمند جراحی پلاستیک یا زیبایی هستند.

کاربردهای اصلی:

 • اصلاح پلک پایین/ پف زیرچشم
 • کشیدن پوست گردن/ صورت
 • آکنه- درمان لکه های فعال و اسکارها
 • علامت های کشیدگی، اسکارها
 • خطوط و چروک مانند خطوط اطراف لب در سیگاری ها
 • ضایعات پوستی مانند زگیل ها، گزانتلاسما، خالها (صاف یا برجسته)، لکه های پیری

مزایای پلاسماجت نسبت به جراحی

 • عدم نیاز به بیهوشی تزریقی
 • عدم برش پوست
 • عدم نیاز به بخیه
 • ریسک بسیار پایین (عدم ریسک نابینایی که در روش جراحی وجود دارد)
 • حداقل عوارض جانبی و زمان بهبودی بسیار کمتر
 • روشی سریع و آسان
 • عدم نازک شدگی پوست

سوال های متداول در رابطه با پلاسماجت

پلاسماجت چگونه کار می کند؟

درمان پلاسماجت با ایجاد مجموعه ای از لکه های لحظه ای بر روی پوست عمل می کند که انقباض فوری و سفت‌شدگی فیبرهای پوستی را برای ایجاد اثر کشیدگی، مدلسازی و جوان سازی تحریک می کند. پلاسماجت برای دستیابی به این منظور از حالت چهارم ماده یعنی پلاسما استفاده می کند. این حالت مستلزم یونیزاسیون گازهای موجود در هوا برای ایجاد یک قوس الکتریکی کوچک می باشد که می تواند برای درمان نواحی خاص استفاده شود بدون آنکه به نواحی مجاور آسیب برساند یا سبب ارائه حرارت ناخواسته به آنها شود، قدرت تهاجمی پلاسما به مراتب از لیزر یا دیاترمی[5] کمتر است.

آیا این درمان برای من مناسب است؟

پلکسر می تواند برای طیف وسیعی از معضلات پیری و پوستی استفاده شود. این درمان خیلی کم خطر است و برای تمام انواع پوست مناسب است. مانند هر درمانی، شما باید از یک پزشک مشاوره بگیرید تا بفهمید که این راه حل برای شما مناسب است یا خیر.

آیا این تکنیک دردناک است؟

در این درمان از بیحسی موضعی استفاده می شود تا میزان ناراحتی به حداقل برسد. زمانی که درمان خاتمه می‌یابد، هیچ گونه دردی وجود ندارد.

این درمان چقدر طول می کشد؟

میانگین زمان درمان حدودا 60-30 دقیقه است، البته به نوع درمانی که انجام می دهید وابسته خواهد بود.

آیا نیاز به دروه استراحت بهبودی وجود دارد؟

از مزیت های پلکسر آن است که جایگزینی برای جراحی ارائه می دهد؛ جراحی می تواند بشدت تهاجمی باشد، با مخاطرات مربوطه همراه است و ممکن است مستلزم دوره استراحت طولانی باشد. در درمان با پلکسر نیاز به دوره استراحت کمی وجود دارد. ناحیه تحت درمان ممکن است دچار تورم و قرمز شدگی شود که می تواند 3-2 روز طول بکشد. همچنین، در ناحیه تحت درمان پوسته پوسته شدن را تجربه می کنید که در عرض 5 تا 7 روز ناپدید می‌شود و می تواند بوسیله کرم مخصوص پوشانده شود که مانعی برای برگشت به سر کار نیست؛ بنابراین درمان می تواند پنج شنبه یا جمعه انجام شود و تا دوشنبه می تواند پوسته شدگی را با کرم مخصوص بپوشانید و مانند همیشه به سرکار بروید.

نیاز به دوره استراحت وجود دارد، ولی این دوره استراحت به مراتب کوتاه تر از روش جراحی است.

می توانم توقع چه نوع نتایجی را داشته باشم؟

پلاسماجت می تواند نتایج چشمگیری برای طیف وسیعی از مشکلات پوستی ارائه دهد، این تکنیک تنها گزینه بلفاروپلاستی غیر- جراحی در نظر گفته می شود. نتایج پس از یک جلسه درمانی قابل مشاهده هستند؛ ولی برخی شرایط ممکن است برای دستیابی به بهترین نتایج به 3-2 جلسه درمانی نیاز داشته باشند. نتایج بدست آمده فوری و درازمدت هستند.

چه کسانی نباید از پلاسماجت استفاده کنند؟

برخی بیماران باید نسبت به استفاده از پلاسماجت مراقب باشند:

 • بیمارانی که پس از درمان قادر به پیروی از دستورالعمل اجتناب کامل از نور خورشید نیستند
 • درمان نژادهای دارای پوست تیره تر ممکن است دشوارتر باشد
 • افرادی که مستعد رنگدانه سازی هستند
 • افراد مبتلا به دیابت کنترل نشده
 • افرادی که در التیام زخم مشکل دارند
 • بیماران که سیگار می کشند ممکن است بخوبی درمان نشوند و باید مراقب باشند
 • زنان باردار و شیرده باید صبر کنند و پس از اتمام دوره شیردهی این درمان را انجام دهند.

مهمترین نکات مربوط به مراقبت های پس از درمان از ناحیه درمان شده:

 • آن را تمیز و خشک نگه دارید
 • بدون اجازه پزشک از مرطوب کننده ها، روغن ها یا سرم ها استفاده نکنید
 • اجتناب کامل از نور خورشید اجباری است
 • بنابراین، وقت آن فرا رسیده است که به یکی از مراکز درمانی پیشرفته سلامت مراجعه کنید و ببینید که این درمان نتایجی برای شما خواهد داشت…

[1]  حق انحصاری است که در قبال اختراع یا ایدهٔ ثبت شده به مخترع یا نماینده قانونی او اعطا می‌شود.

[2]  برآمدگی زردرنگ، سفت و کوچکی است که زیر پوست پلک بنا به‌علتی که به‌خوبی مشخص نیست، تشکیل می‌شود و بی‌ضرر است.

[3]  ملاسما یا لکه صورت: لکه های رنگی و بزرگ در ناحیه صورت می باشد.

[4]  ویتیلیگو (پیسی، برص) نوعی اختلال در تولید رنگدانه است که در آن ملانوسیت ها در قسمت هایی از پوست غشاهای مخاطی و شبکیه تخریب می شوند؛ در نتیجه لکه‌های سفید پوست درنواحی مختلف بدن ظاهر می‌شوند.

[5]  دیاترمی نام نوعی درمان است که با عبور امواج از بدن موجب گرم شدن بافت های خاصی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *