صدها سوزن کوچک که وارد پوست شما می­شوند، ممکن است شبیه شکنجه نظر برسند، اما این کار می­تواند بهترین اتفاقی باشد که تا کنون برای صورت شما افتاده است.

چرا میکرونیدلینگ؟

میکرونیدلینگ (که به درمان القای کلاژن نیز معروف است) شامل استفاده از سوزن­های ریز برای ایجاد صدها خراش نامرئی کوچک در لایه بالایی پوست شماست. جالب به نظر نمی­رسد نه؟ اما این درمان اندکی مخرب (خواه در مطب توسط یک متخصص زیبایی، متخصص پوست یا جراح پلاستیک انجام شود یا در خانه با استفاده از درمارولر [یک غلتک رنگ دستی کوچک که از سوزن­های ریز پوشیده شده است]) صورت گیرد، کاملاً بدون درد و بسیار موثر است. متخصص پوست دارای بورد ، سجال شاه  می­گوید:  «جراحت­های ریزی که ایجاد می­شوند، فرایند بهبود زخم طبیعی بدن شما را تهییج می­کنند و این امر منجر به تغییر سلول و افزایش تولید کلاژن و الاستین می­شود و در نتیجه علائم پیری ظاهر نمی­شوند یا حتی معکوس می­شوند». (این روش همانند لیزر عمل می­کند، تنها به جای اینکه از گرما یا نور استفاده کنید، برای آسیب زدن به پوست از انرژی مکانیکی بهره می­گیرید). باور کنید یا نکنید، میکرونیدلینگ در میان کسانی که بسیار از پوست خود مراقبت می­کنند، بسیار پرطرفدار است (مجله Vogue آن را دومین روش مهم در جوان ماندن می­داند). بخش مواد ضدپیری تغییردهنده بازی را در مقابل مسائل مختلف از پوست مراقبت می­کنند، بررسی کنید).

1. میکرونیدلینگ ، چین­خوردگی­های ریز و عمیق را کاهش می­دهد.

اولین توانایی خوشایند میکرونیدلینگ، توانایی آن برای تحریک رشد کلاژن و الاستین است که نقش کلیدی در ایجاد پوستی با ظاهر جوان و جدید دارند. حتی برخی از پزشکان فراتر رفته و می­گویند که این روش، قدرتمندترین راه برای توقف پیرشدن است و مانع ایجاد خطوط ریز جدید و چین­خوردگی در پوست شما می­شود. با توانایی تحریک تولید سلول­های پوستی جدید، تنها چند جلسه میکرونیدلینگ، خطوط ریز، خط­های دورچشم و چین­خوردگی­های عمیق روی پیشانی را بسیار کاهش می­دهد. دکتر شاه می­گوید «به همین دلیل من از میکرونیدلینگ بهره می­گیریم، زیرا قادر است مکانیسم­های شفای طبیعی بدن شما را به کار گیرد، بنابراین نتیجه آن بسیار طبیعی است.» همچنین، از آنجا که زمان بسیار کمی می­گیرد من توصیه می­کنم مردمی که سعی دارند علائم پیرشدن را در چهره خود از بین ببرند، از آن بهره بگیرند. برای درمان چروک­ها، طول سوزن نباید بیش از 1.5 میلی­متر باشد.

2.میکرونیدلینگ، جای زخم را ترمیم می­کند.

در یک مطالعه در سال 2009 روی آثار میکرونیدلینگ، نزدیک به 100 درصد شرکت­کنندگان با جای زخم آکنه، بهبود مشخص در ظاهر آثار آکنه را گزارش کردند. برای میکرونیدلینگ در خانه، غلتک دستی با سوزن 1.5 میلی­متری برای بهبود آثار آکنه کفایت دارد. با این وجود، برای آثار آکنه سرسخت، برای کسب بهترین نتیجه، به سوزن­های بلندتری نیاز دارید، بنابراین باید به متخصص پوست یا صورتی مراجعه کنید که درمان میکرونیدلینگ را برای شما انجام دهد. دستگاه­های میکرونیدلینگ حرفه­ای مانند دکترپن طول 3 میلی­متر دارند که دو برابر طول موثر دستگاه­های خانگی است و آثار آکنه عمیق را که در زیر سطح پوست هستند، درمان می­کند. اگر می­­خواهید بدانید که میکرونیدلینگ در مقایسه با درمان لیزر جزئی برای درمان آثار آکنه چگونه عمل می­کند، یک مقایسه شخص به شخص در مجله جراحی پوست در سال 2016 چاپ شده است که نشان داده است هر دو روش، قابل مقایسه و موثر هستند اما میکرونیدلینگ تلرانس بهتری دارد، آثار جانبی کمتری دارند و زمان کمتری نیاز دارد. این موارد، اسراری هستند که پوست شما به شما می­گوید.

3.میکرونیدلینگ، آسیب نور خورشید و اختلال افزایش رنگدانه یا هایپرپیگمنتیشن را معکوس می­سازد.

باز هم، کلاژن بدون شک مهمترین روش برای بهبود ظاهر پوست شماست و این امر ورای کاهش چین­خوردگی است. با تحریک رشد کلاژن به کمک میکرونیدلینگ، شما می­توانید از بین رفتن رنگ و آسیب حاصل از آفتاب را معکوس سازید که شامل مشکلاتی مانند اختلال افزایش رنگدانه به همراه ملاسما نیز می­شود. یک مطالعه در سال 2015 نشان داد که میکرونیدلینگ یک روش نویدبخش برای اختلاف افزایش رنگدانه قهوه­ای لکه­مانند در صورت با شرایط حاد است. برای بهبود افزایش رنگدانه در پوست آسیب دیده از خورشید، سوزن­های درمارولر شما باید بین 1.0 میلی­متر تا 1.5 میلی­متر طول دا