رابوطب تنها نمایندگی فروش دستگاه های پلاسما جت در ایران، انواع پلاسما جت شامل پلاسما گرم، سرد و FEDBD را ارائه می دهد. خرید دستگاه پلاسما جت (دستگاه پلکسر) با توجه به مزایا و کاریردهای گسترده ای که در حوزه زیبایی و لیفتینگ دارد، از جمله دغدغه های کلینیک ها و پزشکان زیبایی است.

معرفی و توضیحات مشخصات فنی دستگاه پلاسماپن

نام پلاسما جت در دستگاه های مشابه فقط جهت برند و نام تجاری استفاده شده است و این مسئله به معنای پلاسما جت بودن این دستگاه نیست. در حقیقت پلاسما جت یک نوعی از پلاسما می باشد که در نتیجه برانگیخته شدن جریانی از گاز در حال عبور از نازل مانند هلیوم، آرگون یا گازهای دیگر بوجود می آید و بصورت جت پلاسمایی از نوک نازل بیرون می آید.
تکنولوژی بکار رفته در ساخت دستگاه پلاسمای اسپارک مشابه نمونه های ایتالیایی بوده و از اختلاف پتانسیل AC برای ایجاد پلاسما استفاده می کند.

این تکنولوژی باعث میشود هنگام ایجاد آرک پلاسما بر روی پوست نیازی به سیم ارت و یا اتصال به بدن نباشد در نتیجه در زیر نقاط حساسی مانند پلک جریان الکتریکی ایجاد نمی شود و در نتیجه ایمنی استفاده از پلاسمای اسپارک بسیار بیشتر از نمونه هایی است که زیر پوست جریان ایجاد می کند.

جهت انجام درمان هایی مانند بلفارو و در مواردی ایجاد پلاسما در نواحی حساس مانند سطح داخلی پلک، داشتن مینیموم پلاسما بسیار مهم است که دستگاه های مشابه مینیموم لازم را جهت این امر ندارند و لازم به ذکر است که ماکسیموم پلاسما فقط جهت برداشتن خال مورد استفاده قرار می گیرد و استفاده از پلاسمای پر قدرت تا ۸۰۰ میکرون عمق نفوذ بر روی نقاط حساسی مانند پلک، بیمار را دچار PIH و اسکار های سطحی می کند.

تکنولوژی بکار رفته در دستگاه پلاسمای اسپارک بگونه ای است که در صورت برخورد نوک الکترود با سطح پوست، دستگاه به صورت خودکار جریان پلاسما را قطع می کند