مقالات

5 دلیل برای استفاده از ماسک صورت

5 دلیل برای استفاده از ماسک صورت

آرامش

ماسک‌ها فقط باعث تغییر ظاهر پوست‌تان نمی‌شوند، بلکه بر روح و روان شما نیز تاثیر می‌گذارند. اگر ماسکی که استفاده می‌کنید اسانس‌هایی چون نعنا و رزماری را داشته باشند، حس بویایی را تحریک کرده و روح‌تان را جلا می‌بخشند.

در نظر داشته باشید که استفاده از ماسک را به بهترین نحو انجام دهید. زمانی برای خود بگذارید، ماسک را به صورت‌تان بزنید، وان حمام را پر کنید و برای چاشنی کار، تعدادی هم شمع روشن کنید. اجازه دهید که جادوی این کار تاثیر خود را بگذارد. خواهید دید که تجربه‌ای عالی و لذت بخش برایتان به جای می‌گذارد که نه تنها باعث آرامش ذهن و روح‌می شود، بلکه پوست‌تان را هم بهبود می‌بخشد.

پاکسازی عمیق

قطعا پاکسازی روزانه پوست باعث از بین رفتن آلودگی، چربی و کثیفی‌های سطح پوست می‌شود. اما آیا می‌دانستید که استفاده از ماسک، روند پاکسازی پوست را بهبود می‌بخشد؟

با خرید ماسک مناسب باعث بیرون آمدن آلودگی هایی می شود که در زیر سطح بالایی اپیدرم (لایه اولیه) پوست پنهان شده اند. حتی برخی افراد توجه کرده‌اند که وقتی از ماسک استفاده می‌کنند، پوست‌شان سم‌زدایی شده و به تدریج تغییر آن را احساس می کنند. پس ماسک ها برای پاکسازی عمیق پوست معرکه اند و ظاهر پوست را عالی و منافذ را کنترل می‌کنند؛ به گونه‌ای که هم می‌توانید این تغییرات را احساس کرده و هم ببینید. چه کسی از این تغییرات بدش می‌آید؟

باز کردن منافذ

ماسک‌هایی که حاوی گِل بنتونیت هستند، باعث از بین رفتن آلودگی‌ها و جذب چربی‌های اضافه پوست می‌شوند. همچنین سلول‌های مرده را که بر روی پوست‌تان جمع شده، پاک می‌کنند. پاکسازی همه ی این مواد از سطح پوست، باعث باز شدن منافذ و روزنه های پوست هم می‌شود. همه می دانند که گرفته شدن منافذ پوست باعث ایجاد دردسر می‌شود. موادی که داخل منافذ به دام افتاده‌اند، بیشتر به داخل پوست و محل مناسب رشد باکتری ها، کشیده می شوند.

زمانی که باکتری ها شروع به رشد می کنند، کار پوست تان تمام است؛ زیرا منافذ پوست بسته می‌شود و باعث ایجاد جوش می گردد و یا حتی جوش‌های بزرگی آشکار می شوند که باعث صدمه به پوست شده و چندین روز مهمان‌تان هستند. بنابراین استفاده مرتب از ماسک، سطح پوست را تمیز و منافذ را باز نگاه می دارد.

بیشتر بخوانید: بهترین ماسک ها برای درمان جوش

پوست درخشان

ماسک ها، به خصوص آنهایی که در ترکیبات شان کمی نعنا به کار رفته، می توانند به جریان خون کمک کنند. روند خشک شدن ماسک و سپس سفت شدن آن و پاک کردنش از سطح پوست، باعث گشاد شدن رگ‌های پوستی می‌شود. همین هم به بهبود رنگ پوست کمک می‌کند. پوست صاف‌تر و نرم‌تر شده و درخشانی قابل توجه و ظاهر تازه‌ای را در پوست خود مشاهده خواهید کرد. بنابراین، آرام بنشینید، از بوی نعنا لذت ببرید و منتظر تغییر پوست‌تان باشید.

بیشتر بخوانید: ماسک های روشن کننده پوست صورت

بهبود کارهای مراقبت از پوست

ماسک ها باعث می شوند که دیگر محصولات مراقب از پوستی که استفاده می‌کنید، بهتر عمل کنند. اگر می خواهید که لوسین، سرم‌ها و کرم‌های شبی که استفاده می کنید بهتر جذب پوست‌تان شوند، باید از ماسک صورت استفاده کنید. به کار بردن مرتب از ماسک، باعث می شود که رنگ پوست بهتر شده، پوست‌تان آبرسانی شود و محصولات پوستی عملکرد بهتری داشته باشند و نتیجه ی دلخواه تان را در کمترین زمان ایجاد کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *