امروز سعی کرده ایم بهترین ماسک های سفید کننده فوری پوست صورت را معرفی کنیم. که تهیه آن ها بسیار ساده بوده و میتوانید از آن ها در خانه به عنوان ماسک روشن کننده پوست استفاده کنید.

می شود گفت که با توجه به زندگی پر مشغله مان، داشتن پوستی بدون مشکل، آرزویی بیش نیست. به علاوه، عوامل دیگری مثل آلودگی، اشعه ی یو وی خورشید، استرس و رژیم غذایی نامناسب، آسیب بیشتری به پوست زده و رنگ پوست را ناهمگون می کند. حتی اگر از این ها هم بگذریم، بسیاری از محصولات آرایشی بازار، مواد افزودنی و شیمیایی مضری دارند که به جای بهبود و درخشان کردن پوست تان، باعث صدمه حتی بیشتر به پوست می شود.

بهترین راه چاره در این مواقع، استفاده از مواد یا محصولات طبیعی است که مشکلی ایجاد نمی کنند. این مواد که مفید هم هستند، پوست را روشن و رنگ آن را یکنواخت کرده، لکه ها را کاهش داده، پوست را در مقابل اشعه ی یو وی مقاوم کرده و باکتری های مضر پوست را از بین می برند.

نکات مهمی که باید در نظر گرفت

پیش از استفاده از این ماسک های سفید کننده صورت فوری، باید در نظر بگیرید که مراقبت از پوست و محافظت از آن بسیار مسئله مهمی است. پوست، بیشتر به خاطر جمع شدن سلول های مرده و آسیب ناشی از آلودگی و اشعه ی یو وی، کدر و لکه دار می شود.

شستن و پاک کردن و لایه برداری پوست با استفاده از ماسک ها و لایه بردارها، آلودگی و کثیفی ها را به همراه سلول های مرده پوست، از بین می برد. مرطوب کردن پوست پس از شستن و پاک کردن، باعث آبرسانی و تغذیه آن می شود. به خاطر داشته باشید، پیش از اینکه پوست خود را در مقابل نور خورشید قرار دهید تا ویتامین D مورد نیاز را جذب کنید، از کرم ضدآفتاب مناسبی استفاده کرده تا اشعه ی یو وی خورشید صدمه ای به سلول های پوست تان نزند.

ماسک های روشن کردن پوست خانگی

ماسک پاپایا و عسل

ماسک پاپایا و عسلپاپایای تازه نه تنها خوشمزه است بلکه برای پوست هم بسیار مفید است. این میوه آنزیم هایی چون پاپائین و آلفا هیدروکسی اسید داشته که قابلیت انحلال سلول های مرده و از بین بردن آلودگی ها را داراست که همین هم باعث روشن ساختن پوست می شود. عسل که ماده دیگر این ماسک روشن کننده پوست است، دارای خاصیت ضدباکتری بوده که باعث محافظت از پوست می شود.

مواد لازم

 • نصف لیوان پاپایای تازه ی قطعه شده
 • 1 قاشق چایخوری عسل

نحوه ی ساخت و مصرف

 1. قطعات پاپایا را له کنید تا خمیری نرم و غلیظ به دست آید.
 2. به این خمیر، عسل اضافه کرده و مخلوط کنید.
 3. خمیر به دست آمده را بر روی پوست زده و 20 دقیقه صبر کنید.
 4. سپس پوست خود را با آب گرم بشویید.
 5. بعد از آن هم پوست را بار دیگر با آب سرد شسته و با حوله خشک کنید.

تعداد دفعات مصرف

هر شب پیش از خواب

مناسب چه نوع پوستی است؟

پوست چرب، پوست معمولی

توجه

پاپائین ممکن است که باعث بروز حساسیت در برخی افراد شود. اگر به پاپایا و محولاتش حساسیت دارید، از این ماسک سفید کننده صورت استفاده نکنید.

ماسک پوست پرتقال خشک شده و ماست

ماسک پوست پرتقال خشک شده و ماستپرتقال در اکثر خانه ها در دسترس بوده و بسیار هم برای روشن کردن پوست مفید است. این میوه همچنین غنی از ویتامین C بوده که باعث از بین رفتن لکه ها می شود.

مواد لازم

 • مقداری پوست پرتقال
 • 1 قاشق چای خوری ماست ساده

نحوه ساخت و مصرف

 1. مقداری پوست پرتقال را دو تا سه روز زیر آفتاب قرار داده تا خشک شوند
 2. وقتی که به حالت تردی رسیدند، آنها را پودر کنید.
 3. یک قاشق چای خوری از این پودر را با ماست