استفاده از ماسک، راهی لذت بخش و آرامش بخش برای بهبود پوست است. با وجود انواع گوناگونی از ماسک ها، ماسک ورقه ای به خاطر استفاده آسان، بین مردم محبوبیت خاصی دارد. این ماسک ها، از پارچه ای شبیه به حالت صورت درست شده و قسمت های قرار گرفتن چشم و بینی و دهان را بریده اند و به مایعی مغذی و یا اسانسی آغشته کرده اند. این پارچه مانند مانعی، از خروج مواد مغذی جلوگیری کرده و باعث تاثیر حداکثری ماسک می شود. اگر مایل به استفاده از این نوع ماسک هستید، باید نوع پوست خود را مشخص کنید و بر اساس آن ماسک را انتخاب کرده و بر طبق راهنمایی های زیر از آن استفاده کنید.

بخش 1: انتخاب ماسک

1- ماسکی با ترکیبات طبیعی انتخاب کنید.

بهتر است که برای انتخاب ماسک، به ترکیباتش هم توجه کنید. مواد طبیعی برای هر نوع پوستی بهترند و تاثیرگذاری بیشتری دارند. ماسکی را انتخاب کنید که کلمه “ارگانیک” بر روی آن حک شده و عصاره های کیوی و یا آلوئه ورا دارد.

از ماسک هایی که رنگ های مصنوعی، پارابن یا روغن های معدنی دارند، استفاده نکنید؛ زیرا به پوست آسیب می رسانند.

آلوئه ورا خاصیت پاکسازی و مرطوب کنندگی دارد که جای زخم را بهبود می بخشد، آکنه را کاهش داده و از پیری جلوگیری می کند. کیوی هم پوست را صاف و سفت می کند.

خرید ماسک

سفارش ماسک ورقه ای

برای خرید انواع ماسک ورقه ای با ترکیبیات طبیعی به صفحه محصولات ماسک مراجعه کنید.
خرید ماسک

2- پوست خشک را با مرطوب کردن، بهبود می بخشد

مرطوب کننده ها، باعث آبرسانی به منافذ شده و خطوط پوست را کاهش می دهند. از ماسک ورقه ای که مرطوب کننده هایی مثل هیالورونیک اسید، بوتیلین گلیکول و گلیسیرین استفاده کنید تا از پوسته پوسته شدن پوستتان خلاص شوید.

3- آکنه ها را با ماسک عصاره ی حلزون از بین ببرید.

این راه حل برای افرادی که آکنه دارند، بسیار مناسب است؛ زیرا به آبرسانی پوست کمک کرده و پوست آسیب دیده را نرم و درمان می کند. اگر جایی از پوست تان باز شده، ماسک های ورقه ای ژلی تاثیرگذارتر از ماسک های ورقه ای پنبه ای معمولی، برای رفع مشکل هستند. عصاره ی حلزون، برای افرادی که پوست معمولی دارند، مناسب است.

4- برای پوست های چرب، از ماسک ماست استفاده کنید.

این نوع از ماسک ها، منافذ باز را کاهش داده و تولید چربی پوست را کنترل می کنند. بعلاوه، ماست مانند لایه بردار عمل کرده و به خوبی منافذ را تمیز می کند.

5- برای تسکین پوست، از ماسک ژلی شفاف استفاده کنید.

این نوع ماسک، مناطق ملتهب پوست را مرطوب کرده و تسکین می دهد. پس از استفاده از آن هم، پوست را به خوبی نرم و مرطوب می کند. این ماسک ها بسیار مناسب افرادی ست که مشکلات پوستی مانند اگزما دارند.

6- از ماسک آبرسان طبیعی برای پوست مختلط استفاده کنید.

اگر روی بینی و پیشانی تان چرب است اما دیگر نقاط صورت تان خشک است، از ماسکی آبرسان و پاک کننده استفاده کنید. بهتر است که این ماسک، از مواد طبیعی مثل خزه ی دریایی تشکیل شده باشد که همزمان به سم زدایی و مرطوب کنندگی پوست، کمک می کند.

7- به برچسب روی محصول دقت کنید.

معمولا بر روی بسته بندی ماسک های ورقه ای، نوع مناسب پوست برای ماسک را درج می کنند. برای پی بردن به این موضوع  اطلاعات روی بسته بندی را مطالعه کنید.

8- نظرات را از سایت های مختلف بخوانید.

با توجه به اینکه ماسک های ورقه ای انواع زیادی دارند، برای انتخاب بین چند نوع از آنها که مناسب پوست شماست، نظرات افراد را در مورد ماسک ها در سایت های مختلف بخوانید و ماسکی را انتخاب کنید که افراد بیشتری از آن رضایت دارند.

برای خرید هود و گاز رو میزی به این لینک مراجعه نمایید

برای دانلود مرورگر فایرفاکس به این صفحه و دانلود کروم به این صفحه مراجعه کنید ، برای دانلود فیلم دوبله فارسی به این سایت مراجعه کنید.

بخش 2: پاک کردن پوست

1- صورت خود را بشویید.</