انواع ماسک های صورت

سلامت پوست یکی از مهمترین ابعاد دخیل در زیبایی است. متخصصین پوست و دانشمندان به دنبال شناسایی روش ها و مواد جدید برای تحقق این هدف هستند. لوازم آرایش صورت باعث مرطوب ماندن پوست و زدایش چربی پوست و در نهایت حفظ سلامت پوست می شوند. در نتیجه استفاده از لوازم آرایشی مناسب بر اساس نوع پوست صورت باعث بهره مندی از پوست سالم می شود.

ماسک های صورت رایج ترین و شایع ترین محصولات آرایشی هستند که برای جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرند. ماسک های صورت به چهار گروه تقسیم می شوند:

قیمت انواع ماسک های ورقه ای و پودری

هر یک از محصولات فوق بر اساس ترکیبات خود مزایای خاصی برای انواع خاص پوست ها به دنبال دارند. مقاله حاضر اطلاعاتی در مورد ماسک های صورت ارائه می دهد. همچنین در این مقاله ما بر ماسک های صورت که در بازار به راحتی قابل دسترسی هستند تمرکز خواهیم کرد. علیرغم دستاوردهای اخیر در این حوزه، برای انجام کارآزمایی های دقیق و موفقیت آمیز در آینده به مطالعات بیشتری نیاز داریم. دستاوردهای بیشتر و پیشرفت هر چه بیشتر این حوزه این امکان را برای پژوهشگران فراهم می آورد که محصولات جدیدی را در این حوزه تولید نمایند. در همین راستا در مطالعه حاضر به معرفی آخرین دستاوردها در حوزه مراقبت پوستی و جوانسازی پوست با ماسک های آرایشی صورت خواهیم پرداخت. این اطلاعات جهت دستیابی به تصویر کلی از روند اخیر و کمک به متخصصان و شرکت های تولیدی مرتبط ارائه شده اند.

مقدمه

پوست بزرگترین اندام بدن انسان بوده و به عنوان یک سد مانع از ورود میکروب ها به درون بدن می شود. بنابراین سلامت پوست یکی از مهمترین ابعاد سلامت شخصی است. افزون بر این، پوست دارای تاثیر روانی-اجتماعی بر افراد و روابط می باشد. البته تا به امروز هیچ طبقه بندی استانداردی در مورد انواع پوست ارائه نشده است. در دهه 1900، رابینشتین به توصیف چهار نوع اساسی پوست پرداخته است و به مدت چندین سال صنعت آرایشی-بهداشتی از این اطلاعات استفاده نموده است. به نظر می رسد با توجه به پیشرفت در حوزه محصولات آرایشی-بهداشتی، دسته بندی سنتی انواع پوست منحصرا بر پایه تعدادی از پوست ها استوار بوده است که البته این دسته بندی چندان مناسب نیست. لسلی بومن در سال 2008 رویکردی نوین برای دسته بندی پوست به 16 نوع معرفی کرده است؛ این دسته بندی بسیار کاربردی بوده و انواع پوست را بر اساس ویژگی هایی نظیر خشک یا چرب، حساس یا مقاوم، رنگدانه دار یا بدون رنگدانه، با چین و چروک و یا بدون چین و چروک (سفت و کشیده) دسته بندی کرده است.

نوع پوست در طول عمر به دلیل تغییر در ترشح چربی پوست تغییر می کند. ترشح چربی در کل صورت یکنواخت نیست. پیشانی، بینی، گونه ها و چانه مهمترین مناطق برای سنجش چربی پوست هستند. متوسط نرمال ترشح چربی پوست در کل صورت برابر با 118.7-180.9 μg/cm2 است و میزان اسیدیته به دلیل وجود اسید در چربی پوست، عرق و کراتین برابر با 6- 5.6 است. متوسط ترشح چربی برای پوست های خشک، چرب و یا ترکیبی به ترتیب برابر با 147.6-97.3، 235.4-204.6 و 145.5-109.8 μg/cm2 است. فرمولاسیون مواد بهداشتی پوست بر اساس نوع پوست تعیین می شود.

مواد آرایشی-بهداشتی باید پوست را مرطوب ساخته و برای بخشیدن پوست سالم به فرد چربی های پوست و سایر آلاینده ها را برطرف نمایند. محتوای آبی پوست (حالت هیدراسیون استراتوم کرونئوم) نقش بسیار مهمی در سلامت پوست، زیبایی و روشنی و درخشش پوست ایفا می نمایند. نازکی و ظرافت پوست تحت تاثیر اشعه ماورابنفش (آسیب در اثر تابش نور خورشید)، پیری، کم آبی، استرس، مصرف دارو و نوع رژیم غذایی دارد. محصولات بهداشتی برای آنکه بتوانند پوست را تحت تاثیر قرار دهند باید دارای ویژگی های ضد آکنه، ضد چربی پوست و ضد آلرژیک باشند.

ماسک های صورت به آسانی در بازار عرضه شده و به آسانی قابل استفاده هستند و دارای تاثیرات فوری بر پوست هستند. جهت تقویت ویژگی های جوانسازی شامل رطوبت رسانی، لایه برداری، ترکیبات زیست فعال با مکانیسم های عمل مختلف شامل ترکیبات روشن کننده و گیاهی، انواع ویتامین ها، پروتئین ها، مواد معدنی، فاکتور رشد (GF) و سایر مواد همانند عسل و کوآنزیم کیو به ماسک ها افزوده می شود. انتظار بر این است که ماسک های موضعی به صورت صحیح و عمیق منجر به آبرسانی و مرطوب سازی پوست، حذف چربی پوست و جوانسازی پوست می شوند.

ماسک های پوستی برای استفاده آسان معمولا دارای ویژگی های شبه پلاستیکی هستند. ماسک های پوستی به شکل ژل، امولسیون، ورقه و خمیر عرضه می شوند. در مقاله حاضر به مرور اطلاعات دسته بندی شده در مورد نوع و ترکیبات ماسک های پوستی خواهیم پرداخت. تصور ما بر این است که پژوهشگران و شرکت های تولید ماسک می توانند به نحو احسن از مطالب این مقاله برای طراحی ماسک های موثر، ارزشمند و چشمگیر استفاده نمایند.

شما فقط این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید:

Call Now Button